Konie z Bereżnicy

Opublikowano: aktualności, podaruj życie
Tags:

„Dwa konie padły, pozostałe zabiła (…)”
Pod opiekę Fundacji Pegasus trafiły klacze z głośnej interwencji, która została przeprowadzona w kweitniu po doniesieniach medialnych o 4 martwych koniach w jednym z gospodarstw.

Materiał TV (klik)

Natychmiast skontaktowaliśmy się z policją i wolontariuszami, działania prowadziła już Fundacja Molosy. 29 zwierząt miało zostać natychmiast odebranych, miejsc było zaledwie kilka. 
W takiej sytuacji po prostu się pomaga: wszystkie ręce na pokład, trzeba ocalić życie. Ekspresowo przygotowaliśmy tymczasowe miejsce i po prostu przejęliśmy te konie, które wskazali interweniujący.

Alma i Czesia, matka z córką. Przerażone, zniszczone.
Niegdyś wykupione od człowieka, który się nad nimi znęcał, bił, przeciążał. Niestety ponownie życie okrutnie je doświadczyło.

Mają zmiany skórne, problem z układem ruchu, zapalenie koronek, są silnie wychudzone. Rozpoczęliśmy diagnostykę, powoli zajmujemy się każdym elementem ich zniszczonego ciała. Cierpliwie, spokojnie by mogły odzyskać nie tylko zdrowie fizyczne – po tylu nieszczęściach trzeba odbudować (lub pierwszy raz w życiu stworzyć) ich poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do człowieka. Przed nami co najmniej kilka tygodni intensywnej terapii: wizyty weterynarzy, kowala, fizjoterapia, odpowiednie pasze.

Zwierzęta w takim stanie potrzebują miłości, tę mają zapewnioną. Niestety rachunki za wszystko inne trzeba zapłacić, dlatego bardzo prosimy o wsparcie.

Pomóżcie zapewnić Czesi i Almie bezpieczeństwo, którego nie miały przez całe swoje życie!

Szukamy dla Czesi i Almy wirtualnych opiekunów! (klik)

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »