„Ocalmy sierotkę” – udało się!

Opublikowano: aktualności, podaruj życie
Tags:

23.11.2017

Kochani przyjaciele, otrzymaliśmy od Was mnóstwo telefonów w sprawie Mikusia. Ogrom ciepłych słów, tyleeeee wsparcia emocjonalnego! Dziś przyszła wspaniała informacja z księgowości, dzięki Wam mamy środki na ocalenie maluszka. Jutro jedziemy do rolnika zapłacić za życie Mikiego. Jesteście wspaniali, dziękujemy!

_______________

Koń na wsi to narzędzie, nie przyjaciel. Ma swój cel, ma przynosić zysk. Za malutkim Mikiusiem od samego początku podąża krok w krok nieszczęście. Jego mama nie przeżyła porodu. Chłopiec urodził się zdrowy, został podstawiony pod inną kobyłę, która już miała źrebaka. Ale właśnie, chłopiec. Potrzebna była klacz…

Do tego coś jest nie w porządku z kopytem. Mały lekko utyka, odciąża nogę. Właściciel nie wezwie lekarza, dla niego sprawność nogi Mikusia nie ma znaczenia. Przecież źrebak sierota i tak jest słaby, mały. Kilka miesięcy possie matkę zastępczą a potem się go zważy.

Waga to pieniądz. To nie to samo, co gospodarz dostałby za rosłego konia, ale zawsze coś. I już lekarza nie będzie trzeba wołać do krzywego kopytka. Krwawy pieniądz ma spłynąć do portfela człowieka w zamian za życie niewinnego końskiego dziecka.

Źrebaczka, który nie wie i nie rozumie…

Dlaczego mama, która karmi smakuje inaczej niż powinna. Dlaczego nigdy nie czuje się wystarczająco najedzony. Dlaczego ludzie tak brzydko się patrzą.
Dlaczego, nie może brykać radośnie po padoku.
Dlaczego nikt się nie cieszy z jego istnienia, nikt nie kocha.

Mikusia można ocalić! Odmienimy razem jego los! Niech pozna szczęście!
Bez nas nie doczeka wiosny. Nie pozna cudownej wolności na słonecznych łąkach.
Potrzebujemy 3 500 zł. by wykupić, przetransportować i rozpocząć leczenie Mikusia.

Konto statutowe MBANK: 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

Konto zbiórkowe MBANK: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Fundacja Pegasus
tel. 600 966 180
ul. Rosoła 36/2
02-796 Warszawa

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »