Agata Rybkowska

Prezes Zarządu/Komunikacja

DSC_0024Zwierzęta towarzyszyły Agacie od zawsze. Uratowana przez nią kotka Dziunia sprawiła, że rozpoczęła wolontariat w schronisku w Żyrardowie, a to odmieniło jej życie. Postanowiła, że będzie działać na rzecz ochrony zwierząt. Zajmowała się nie tylko psami i końmi, przez 3 lata opiekowała się też między innymi niedźwiedziami i wilkiem.

Fundację Pegasus poznała w 2013 roku. Rozległe pastwiska, uśmiechnięci ludzie, szczęśliwe konie – tak wg Agaty wygląda lepszy kawałek świata, który znalazła właśnie w Pegasusie. Od 2014 roku regularnie pracuje na rzecz podopiecznych fundacji. Zajmuje się fundrisingiem, administrowaniem strony internetowej, pomaga w obydwu ośrodkach Pegasusa, współorganizuje eventy. Stara się robić wszystko co w jej mocy by pegasusowe zwierzęta miały wszystko czego potrzebują.

Jest pedagogiem specjalnym więc szczególnie bliskie jej sercu są działania edukacyjne prowadzone przez Fundację Pegasus. Uwrażliwianie najmłodszych na los zwierząt, rozwijanie empatii i poczucia odpowiedzialności uważa za jedyną drogę do prawdziwych zmian.

Wolontariat jest dla niej wspaniałą formą dania z siebie tego co najlepsze innym. Można być pewnym, że w zamian otrzyma się jeszcze więcej. Konie uważa za magiczne zwierzęta, które leczą duszę. Ich spokój, wewnętrzna siła i dzikość sprawiają, że wśród końskiego stada nabiera się energii do działania.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »