Katarzyna Goraj

Fizjoterapeuta, Hipoterapeuta

Kasia Goraj od wielu lat związana jest z końmi. Najważniejszą częścią jej życia stały się za sprawą hucułki Scarlet, która towarzyszy jej od 2005 roku. Dzięki Scarlet w życiu Kasi pojawiły się Mgiełka i Smyk. Do jej stada należą także dwa goldeny (dogoterpauci) – Elmo i adoptowany Wafel oraz emerytowana labradorka Tina. W domu rezydują dwa koty. Zwierzęta są w centrum jej życia.

Przygodę z Pegasusem rozpoczęła 13 stycznia 2017 roku, przyjechała by zająć się kopytami koni z interwencji w Radzyminie (klik). Są w życiu spotkania, które odmieniają losy „świata”. Ten dzień zdecydowanie zmienił życie fundacyjnych koni, a Kasi wywrócił do góry nogami. Porozumienie dusz, energia – nie tylko ludzie Pegasusa wiedzieli, że to jest właśnie TO. Przede wszystkim konie pokazały, że Kasia jest po prostu członkiem naszej rodziny. Kilka tygodni później przeprowadziła się ze Śląska pod Warszawę i zaczęła działać na co dzień w musulskim ośrodku fundacji.

Kasia ma holistyczne podejście do koni. Zajmuje się zoofizjoterapią, terapią Cranio Sacralną, akupunkturą, kowalstwem, dietetyką, psychologią konia. Z wykształcenia jest filozofem, hipoterapeutką oraz fizjoterapeutą ludzi i koni.

Twierdzi, że działanie z Pegasusem to spełnienie jej marzeń. Zawsze chciała pomagać koniom, zmienić sposób patrzenia na te zwierzęta. Uważa, że edukacja jest jedyną drogą do realnych zmian, dlatego uczy dzieci i uczy dorosłych. Organizuje szkolenia z prawidłowej opieki nad kopytnymi oraz zajęcia hipo- i dogoteraputyczne dla najmłodszych. Jest uwielbiana przez wolontariuszy, pokazuje, jak spędzić aktywnie i miło czas pomagając ocalonym zwierzętom, angażuje ich we wszystkie działania fundacji. Opowieściami o zwierzętach potrafi porwać tłumy, nawet liczne grupy najmłodszych słuchaczy w pełnej koncentracji uczą się jak mądrze kochać konie! Zawsze żartuje, że jako mała dziewczynka mówiła, że chce mieć bardzooo dużo zwierząt i spełniło się, w Pegasusie ma ich setkę!

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »