Schronisko zagrożone!

Opublikowano: najważniejsze informacje
Tags:

UWAGA, ZMIANA KONTA!

Wszytskie aktualne zbiórki – https://pomagam.pl/org/fundacjapegasus

 

W związku zablokowaniem konto Pegasusa (sytuacja opisana poniżej), ze względu na konieczność zabezpieczenia w pierwszej kolejności pożywienia dla koni (czyli konieczność natychmiastowego dostępu do środków), z pomocą przybyła dr nauk wet. Olga Kulesza. Zamówiła najpotrzebniejsze leki dla koni i zapoczątkowała w swojej fundacji, Zielonej Polanie, projekt „Under the Wings”, czyli „Pod Skrzydłami” – dla zwierząt Pegasusa.

 
Fundacja Zielona Polana – Under the Wings
 konto: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
 Numer NIP: 837-180-57-65
 Adres: 163, 05-088 JANÓW
 
NUMER KRS dla 1% pozostaje niezmienny! KRS: 0000119251
 
PayPal: pegasus@pegasus.org.pl
__________________________________________________________
Aktualizacja 31.03.2020
Kochani, udało się zatrzymać licytację koni. Zajęcie kont nastąpiło bez zachowania procedur, dzięki temu spłata za opiekę nad zwierzętami jest przełożona na koniec lipca (1% podatku). Mimo tego sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna, z dnia na dzień. Pandemia koronawirusa sprawia, że brakuje środków dosłownie na wszystko!
Na zbiórce pomagam.pl opisaliśmy dokładnie aktualny stan:

 
Historia:
W marcu życie się zatrzymało. Jeden dzień zmienił wszystko. Zwierzętom grozi śmiertelne niebezpieczeństwo! Konie mogą trafić na licytację! Niespodziewanie konta zostały zajęte przez komornika a pandemia sprawia, że brakuje podstawowych rzeczy dla koni!

Błąd poczty i poprzedniego zarządu spowodował, że nie wiedzieliśmy, że jest taka sytuacja. Zadłużenie powstało wiele lat temu, a wierzyciel upomniał się o środki dopiero teraz. Tymczasem po zajęciu wszystkich środków, do spłacenia pozostało jeszcze ponad 50 tysięcy złotych.

Konta są zablokowane, więc powstają dalsze długi.

Do tego rozpoczęła się pandemia, która spowodowała, że każdy prosi o gotówkę za każdą usługę: siano, pasze, wizyty weterynaryjne, pensjonaty, transport…

Nie mamy już własnych środków, każdy oddał zwierzętom co miał.

Jednym majątkiem Pegasusa, organizacji non profit, w świetle prawa są konie. Wszystkie chore, starsze, niepełnosprawne.

W każdej chwili komornik może zająć zwierzęta i zorganizować licytację.
Dla zwierząt, które nie mogą pracować jest tylko jeden nabywca…

Chcieliśmy tworzyć lepszy świat. Może dlatego nie zbieramy tak wielu środków…? Staramy się pisać pozytywnie, pokazywać szczęśliwe ocalone konie, nie epatować ciągłym nieszczęściem. Takie już nasze serca, pozytywne.

Teraz pozostał tylko strach i nadzieja, że idealizm nie jest utopią, że zwierzęta mają przyjaciół. Setka czujących istot potrzebuje naszych wspólnych skrzydeł. Przecież one od zawsze są nasze!

Ratujemy je RAZEM od początku. Ratujmy je więc razem do KOŃCA!

Stworzyliśmy zbiórkę

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »