fbpx

Wolontariusze z Barskiej

barska 1W lutym, w ośrodku w Musułach gościliśmy wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego (klik). To był niesamowity dzień, z największą przyjemnością przybliżyliśmy chłopcom działania Fundacji, własne historie wolontariatu i opowiedzieliśmy o tym jak zmieniać świat na lepsze. Potem wszyscy ruszyli do ciężkiej pracy: grabienie, karmienie, sprzątanie. Było cudownie! Panowie – dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Opis ze strony www wolontariuszy!

„Od lat konie towarzyszą nam podczas hipoterapii – z wyrozumiałością i cierpliwością. Tym razem, to my postanowiliśmy pomóc koniom. W sobotę pojechaliśmy do stajni prowadzonej przez Fundację PEGASUS – do miejsca, w którym schronienie znajdują konie ocalone przed rzeźnią, stare, schorowane, a często po prostu – już niechciane. W stajni poznaliśmy też ludzi działających na rzecz zwierząt z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. Ludzi, którzy opowiedzieli nam nie tylko o działalności Fundacji i historiach swoich podopiecznych, ale także o własnym życiu, wolontariacie i roli jaką zwierzęta w nim odegrały.

Skoro więc wolontariat odgrywa tak ważną rolę – nie tylko dla tego, kto pomoc otrzymuje, ale także dla tego, kto ją oferuje – zabraliśmy się do pracy. A na terenie stajni jej nie brakuje. Zwłaszcza prac porządkowych, które mimo że wydają się proste, wymagają sporego nakładu sił i zaangażowania wielu par rąk. Na szczęście nasi doświadczeni koniarze żadnej pracy się nie boją:)

Ale pomoc w stajni to przede wszystkim kontakt ze zwierzętami – spokojny i życzliwy. To czyszczenie koni, przebywanie z nimi, bycie obok. To przywracanie wiary, że człowiek jest tez dobry.”

Languages »