fbpx

Rudka

DSC_0331

Rudka znalazła dom adopcyjny! (klik)

_________________________

Rudka ma 15 lat, w Musułach przebywa od 2015 roku.
Całe wcześniejsze życie spędziła w jednym gospodarstwie, była kimś wyjątkowym! Została odkarmiona butelką przez człowieka. Ufna, łagodna i cierpliwa zawsze była najlepszą przyjaciółką swoich opiekunów: chodziła za nimi jak pies, towarzyszyła w polnych pracach. Niczego jej nie brakowało. Niestety została sama na świecie. Najpierw odszedł Pan, a potem zabrali do szpitala Panią… i tak skończyła się bajka.

Gospodarstwo przejął syn właścicieli, który nie miał zamiaru zajmować się klaczą. Rudka od dawna cierpi na końską astmę – RAO. Nie można na niej jeździć, jest „TYLKO PRZYJACIELEM”. Dla młodego spadkobiercy to było za mało! W jego oczach klacz była zwykłym problemem. Próbował wykorzystać wakacyjny okres i sprzedać Rudkę do ciężkiej pracy w szkołach jazdy. Wielogodzinna praca w ukropie, kurz, zagrzybione stajnie – choroba płuc dała o sobie znać już po tygodniu. Zażądano zwrotu pieniędzy i oddano chorego konia. Młody człowiek był zdeterminowany by pozbyć się problemu – przecież nie będzie sprzątał kup, karmił i dolewał wody. Chciał sprzedać klacz komukolwiek, a Rudką zainteresowani byli już tylko handlarze rzeźni.

Niestety, to historia jakich wiele i, choć nie możemy uratować wszystkich koni, razem z darczyńcami ocaliliśmy Rudkę.

Rudka choruje na RAO. Przez chorobę płuc ma niewielkie szanse na adopcję realną. Prawdopodobnie będzie mieszkała w Musułach do końca swoich dni. Utrzymanie kucyka wynosi ok. 350 zł./msc. Rudka potrzebuje wirtualnych opiekunów, którzy zabezpieczą jej los!

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybranego konia stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

Rudka
Categories :

Translate »