Adoptuj

IMG_0166

Adopcja realna

Podopieczni Fundacji Pegasus to głównie konie. Uratowane podczas prowadzonych interwencji, wykupione na targach czy skupach koni rzeźnych. Trafiają do naszych ośrodków, gdzie otoczone troskliwą i fachową opieką dochodzą do zdrowia i uczą się zaufania do człowieka.

Część koni po wyleczeniu i niezbędnej rekonwalescencji wraca do pełni sił i może trafić do nowych opiekunów. Staramy się dla nich o domy, w których będą miały zapewnione godne życie i szacunek do końca swoich dni.

Możesz nam pomóc adoptując jednego z naszych koni. W ten sposób w Fundacji Pegasus znajdzie się miejsce dla następnego potrzebującego zwierzęcia.

PODARUJ DOM (klik)

ZNALAZŁY DOM (klik)

Zasady adopcji realnej

Jeśli jesteś zainteresowany/a adopcją zwierzęcia, zapoznaj się z poniższą procedurą adopcji.

 • *Przeczytaj dokładnie: zasady adopcji i krótki FAQ adopcji (poniżej)
 • *Przestudiuj OPISY ZWIERZĄT aktualnie poszukujących domów.
 • *Następnie wypełnij FORMULARZ-ADOPCYJNY.
 • *Jeśli masz pytania, wątpliwości – napisz: azyl@pegasus.org.pl ; lub zadzwoń do koordynatora adopcji – Renata Madej tel. 600 966 180.
 • *Po wstępnej weryfikacji domu adopcyjnego (ankieta adopcyjna + rozmowa telefoniczna) odbywa się WIZYTA PRZEDADOPCYJNA. Przedstawiciel Fundacji Pegasus umówi się z Tobą w miejscu, w którym będzie miał zamieszkać koń. Fundacja ma wówczas pewność, że warunki są odpowiednie. Adoptujący może uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania, dowiedzieć się więcej o zwierzęciu i ustalić indywidualnie standard opieki nad wybranym koniem.
 • *Jeśli wizyta przed adopcyjna wypadła pomyślnie zaprosimy Cię do ośrodka fundacji, w którym przebywa wybrany przez Ciebie koń.
 • *Po zapoznaniu z nowym podopiecznym, jeśli potwierdzisz chęć adopcji, podpiszemy UMOWĘ ADOPCYJNĄ.
 • *Proces adopcyjny został zakończony. Możesz przyjechać po swojego konia.

Adopcja każdego zwierzęcia to bardzo poważna decyzja. Większość naszych podopiecznych znalazła się w fundacji ze względu na nadużycia czy zaniedbania. Naszym celem jest zapewnienie im jak najszczęśliwszego życia – to główne kryterium jakim kierujemy się przy adopcji zwierząt. Koń (lub osiołek, kot czy pies) jest zawsze  dobierany indywidualnie do osoby, która chce podjąć się adopcji. Nasi podopieczni czekają na domy, w których będą częścią rodziny i będą miały zapewnione godne życie do końca swoich dni. Nie oddajemy koni do pracy zarobkowej ani rozrodu!

Krótki adopcyjny FAQ
 • *Adoptującym może być tylko osoba pełnoletnia.
 • *Koń/osioł pozostaje dożywotnio własnością fundacji i nie można go sprzedać, ani zbyć w inny sposób.
 • *Zawsze podpisujemy umowę adopcyjną z nowymi opiekunami naszych zwierząt.
 • *Nowe domy są odwiedzane zarówno przed jak i w czasie trwania adopcji.
 • *Adopcja jest bezpłatna, ale koszty utrzymania zwierząt bywają bardzo wysokie. Osoby adoptujące zobowiązane są pokryć koszty transportu do nowego domu, a następnie utrzymania zwierzęcia.
 • *Wzór umowy adopcyjnej jest taki sam dla wszystkich osób adoptujących, niezależnie od tego czy współpracowali wcześniej z fundacją, są renomowanymi osobami w świecie jeździeckim czy mają wieloletnie doświadczenie w pracy z końmi.
 • *Fundacja Pegasus zastrzega sobie prawo przyjęcia bądź odrzucenia każdego wniosku adopcyjnego według własnego uznania.
 • *Fundacja kontaktuje się z osobą, która chce adoptować konia, w momencie gdy koń odpowiadający wymogom danej osoby, znajdzie się w fundacji.
 • *Jeżeli adoptowany koń ma być ujeżdżany bądź jeżdżony– osoba mająca z nim pracować, proszona będzie o zademonstrowanie swoich umiejętności.
 • *Jeśli adoptujący zrezygnuje z adopcji, nie będzie mógł dłużej zapewnić mu opieki, jest zobowiązany, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów przywieźć zwierzę na swój koszt do ośrodka Pegasusa lub innego miejsca wskazanego przez przedstawiciela fundacji.

Adopcja wirtualna

W ośrodkach Fundacji Pegasus przebywają także zwierzęta, które ze względu na stan fizyczny i psychiczny do końca swoich dni pozostaną pod opieką organizacji. Mocno schorowane, starsze, lękliwe i niepełnosprawne. Wszystkie tragicznie doświadczone przez los. Obecnie pod skrzydłami Pegasusa przebywa prawie setka takich koni, osiołków, psów i kotów. Utrzymanie tak dużego stada jest niezwykle pracochłonne i kosztowne.

Możesz pomóc zapewnić im utrzymanie, leczenie, rehabilitację i spokojną emeryturę!

Wybierz konia i wspieraj go, zostań jego “rodzicem chrzestnym” – adoptuj wirtualnie!

Więcej informacji:

ADOPCJA WIRTUALNA (klik)

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »