fbpx

Biszkopt

WP_20150618_15_57_32_Pro - KopiaNie wiemy, czy Biszkopt kiedykolwiek był zadbany, czy był ukochanym pupilem, ozdobą stajni. Może od zawsze był dla ludzi przedmiotem, który służy do zarabiania pieniędzy – maszyną do pracy? Gdy stał się końskim seniorem ktoś skazał go na śmierć. Potraktował jak zbędną, brzydką i pozbawioną wartości rzecz.

Dziś Biszkopt to jedynie zapomniany cień konia – bez woli życia, bez sił i, mogłoby się wydawać, bez szans. Ciężka choroba kopyt (ochwat), zapalenie całego organizmu oraz zgniłe, martwe zęby. Jeszcze niedawno o jego życiu decydował handlarz, pojawiliśmy się w ostatniej chwili. Wsparcie darczyńców pozwoliło spłacić handlarza koni i zapewnić transport do naszego ośrodka. To jednak dopiero początek walki o życie malucha.

Nie oddamy Biszkoptowi straconych lat, nie cofniemy cierpienia. Nie ukarzemy ludzi, którzy go skrzywdzili, bo nigdy nie dowiemy się kim są. Jednak jesteśmy pewni, że tchniemy w niego życie na nowo. Zrobimy wszystko, by dowiedział się, co oznacza bezpieczeństwo i prawdziwa troska.

Udało się uratować Biszkopta, mieszka w musulskim ośrodku pegasusa.

Szukamy dla Pana Ciastka wirtualnego opiekuna (klik)

Categories :

Languages »