fbpx

Bogusz

bogusz

Bogusz– wałach, pełnej krwi angielskiej,

W styczniu 2006 roku, w małej miejscowości koło Mławy, pod ciężarem śniegu zawalił się dach małej stajenki, w której stał jeden koń. Tym koniem był właśnie Bogusz. Właściciele nie będąc w stanie zapewnić zwierzęciu dachu nad głową, szukali dla ogiera nowego domu. Jedynie handlarze końmi rzeźnymi, wykazywali zainteresowanie natychmiastowym odkupieniem zwierzęcia. Właściciele zadzwonili do nas i za cenę rzeźną odkupiliśmy Bogusza. Tak koń trafił pod naszą opiekę.

Kiedy po niego przyjechaliśmy miał bardzo wyziębiony organizm, mimo okrywania go przez właścicieli. Koń jest pełnej krwi angielskiej, a co za tym idzie z niewielką ilością tkanki tłuszczowej, więc nie był w stanie wytrzymać takich temperatur bez schronienia w stajni. Gdy zabieraliśmy Bogusza był już bardzo wycieńczony. Podczas transportu nie miał sił utrzymać się na nogach.

Kiedy doszedł u nas do siebie okazało się, że jest niezwykle urodziwym koniem o wspaniałym ruchu. Kiedy wychodzi na pastwisko, zachwyca gracją i lekkością. Jest bardzo towarzyski i ciekawy, zarówno koni jak i ludzi. Gdy ktoś przechodzi o bok padoku, podbiega aby się przywitać.

Od 2007 roku Bogusz przebywa w adopcji.

Categories :

Translate »