Andaluzja

DSC_0289

Andaluzja pochodzi od tego samego właściciela co Hawana. Zaniedbanie doprowadziło do poważnych zniekształceń pęcin u obu źrebiąt. W związku z ich kalectwem „opiekun” zdecydował się pozbyć Hawany i Andaluzji, ale nie za darmo. Zażądał 1.500 złotych za każdą z klaczy, czyli równowartość ich ceny rzeźnej…

Nie chcieliśmy wyręczać nieodpowiedzialnego właściciela z jego problemu, z drugiej jednak strony zależało nam by te konie nie cierpiały dłużej. Nie było też pewności czy klacze nie skończą w rzeźni, skoro właściciel chciał na nich zarobić mimo ich kalectwa.

Dzięki Ludziom dobrej woli Andaluzja znalazła indywidualnego sponsora. W ciągu półtora miesiąca zostały zebrane wystarczające środki na wykup klaczy i w drugiej połowie listopada 2004 Hawana i Andaluzja trafiły do Fundacji PEGASUS. Tutaj zostały poddane leczeniu, regularnemu kuciu korekcyjnemu i rehabilitacji.

Pomimo bardzo dobrej opieki lekarskiej stan nogi Andaluzji niewiele się poprawił. Konieczna była operacja. W styczniu 2008 roku klacz została przewieziona do kliniki i poddana zabiegowi. Po miesiącu wróciła do naszego ośrodka i rozpoczęła intensywną rehabilitację. Na szczęście leczenie przynosiło rezultat i Andaluzja porusza się prawidłowo. Jednak nigdy nie będzie można na niej jeździć.

Andzia potrzebuje wirtualnego opiekuna, który zapewni jej bezpieczny byt.

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybranego konia stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

[WRGF id=2461]
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Możesz również wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto - 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
PLN
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »