Frytka

IMG_0361
Zanim Frytka trafiła do Fundacji Pegasus uległa bardzo poważnemu wypadkowi, w wyniku którego złamała nogę. Nieodpowiednie leczenie i brak rehabilitacji doprowadziły do jej kalectwa. Przyjechała do nas w tragicznym stanie. Smutna, zgaszona, bardzo cierpiąca. Próbowała wstawać by wpatrywać się w konie, które radośnie dokazywały na pastwisku. Frytka powoli traciła nadzieję, że kiedykolwiek do nich dołączy. Stawała się coraz bardziej obojętna, apatyczna. Nikt nie dawał jej szans. My również mieliśmy wątpliwości, ale uczepiliśmy się nadziei, którą dał nam dr. Golonka z Gliwic.

Szansą na odzyskanie sprawności Frytki było zastąpienie połamanej części źle zrośniętej kości specjalną płytką. Determinacja nasza i lekarzy doprowadziła do operacji zakończonej sukcesem. Potem Frytka przeszła długą rehabilitację i po paru miesiącach pobytu w szpitalu powróciła do naszego ośrodka w Musułach.

Dziś Frycia ma się już dobrze, jest samodzielna. Jej powrót do zdrowia oraz przeprowadzona i zakończona sukcesem skomplikowana operacja nogi jest dla nas wielką radością i dumą. Frytka żyje jak normalny, szczęśliwy koń: pastwisko, kumple, iskanie i zabawy 🙂 Frytka mieszka w ośrodku w Musułach.


Frytka nie jest objęta wirtualną adopcją. Szukamy dla niej opiekunów!

Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Możesz również wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto - 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
PLN
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »