Klara

DSC_0279Klara przyjechała do ośrodka Pegasusa w lutym 2016r, w bardzo złym stanie ogólnym. Kulawizna, brak chęci do życia, bolesny brzuch, wytarcia. To tylko część objawów widocznych na pierwszy rzut oka. Natychmiast wezwaliśmy lekarza weterynarii i wdrożyliśmy leczenie. W tej chwili dużym problemem jest ochwat. To on powoduje ból i trudności w poruszaniu się. Nastąpiło również złamanie biodra. Rehabilitujemy i walczymy o małą. Niestety nie ma możliwości operacji, która pomogłaby jej stanąć na czterech nogach. Pomóc może tylko troskliwa opieka i czas.

Klara potrzebuje wirtualnego opiekuna, który będzie wspierał jej utrzymanie i leczenia.

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybrane zwierzę stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

Historia:

Ze stajenki do rzeźni?

Bożonarodzeniowa szopka przez kilka tygodni cieszyła oczy dzieci i dorosłych. Wierni podziwiali jej mieszkańców podczas pasterki, a po każdej mszy przychodzili dokarmiać urocze zwierzęta. Jednak drewniana stajenka została rozebrana. Zniknęły zielone łańcuchy, bombki i światełka. Przestała rozbrzmiewać w głośnikach kolęda, dzieci po raz ostatni podrapały za uchem osiołka i posłuchały piania koguta. Resztki świątecznej atmosfery zniknęły w karnawałowym szaleństwie. Zwierzęta, dla których stajenka przez świąteczne tygodnie była domem, odjechały. Nikt nie zdawał sobie sprawy jaki czekał je los.

Oślica Klara została jedynie wypożyczona. Jej właścicielem był handlarz zwierząt rzeźnych. Świąteczne obchody dobiegły końca. Pod koniec stycznia Klara miała wróci do miejsca, gdzie otaczałaby ją jedynie ciemność, strach i zapach śmierci. Handlarz kilka miesięcy wcześniej pokrył ją by zwiększyć wagę. Chciał jej zapewnić jej jeszcze tylko kilka tygodni intensywnego tuczenia w zamknięciu, aż będzie gotowa by wyjechać do rzeźni.

Wiemy, że takich stworzeń jak Klara są setki. Wiemy, że nie uratujemy wszystkich. Ale pewnego ponurego dnia ciężarna oślica z szopki stanęła właśnie na naszej drodze. Musieliśmy zmienić jej los. Początkowo handlarz nie chciał nawet z nami rozmawiać. Nie wierzył, że zbierzemy kwotę jaką zaoferowałaby rzeźnia. Przekonaliśmy go zaliczką i uporem. Wsparcie darczyńców umożliwiło zebranie niezbędnej sumy. Wykupiliśmy Klarę. Niestety tygodnie w szopce sprawiły, że jej stan jest tragiczny.

[WRGF id=2252]
Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Możesz również wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto - 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
PLN
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »