Tatuaż

tatuazzz

Tatuaż jest niedowidzącym koniem w średnim wieku. W jednym oku stracił wzrok zupełnie, drugie ma zachowaną częściową sprawność. Ten fragment obrazu, który widzi, pozwala mu żyć w pełni normalnie i pomagać zupełnie niewidomej Agorze, z którą dzieli wspólny padok. Mieszka w ośrodku w Musułach.

Trafił do Fundacji Pegasus kilka lat temu w wyniku przeprowadzonej interwencji w Wildze. W tej małej, letniskowej miejscowości znajdowała się stara opuszczona szopa, w której w tragicznych warunkach stało kilka przepięknych koni. Brudne zwierzęta brodziły po pęciny w gnoju i błocie. Na ich skórze widać było liczne zmiany spowodowane grzybicą i świerzbowcem. Zamorzone konie, były jakby przytwierdzone do pustych, spróchniałych żłobów. Szyję i pysk miały wytarte z sierści od kantarów ze sznura. Zmarznięte i mokre, kręciły się nerwowo po pseudo boksach, których ściany stanowiły stare elementy krat. Nogi wplątywały się im w sznurki i druty pozostawione bez zabezpieczenia.

Wśród nich był Tatuaż- srokaty ogier. Miał na ciele liczne skaleczenia, z których sączyła się krew. Mimo, że ruszał się powoli to ciągle ocierał się o ostre, metalowe krawędzie krat. Wystraszone konie wytrwale żebrały o jakikolwiek pokarm. Łapczywie zjadały wszystko, co tylko mogły dosięgnąć. Właściciel nie wyprowadzał ich na powietrze, gdyż jak twierdził „nie widział takiej potrzeby”.

Dziś Tatuaż jest spokojnym i zrównoważonym koniem.

Tatuaż przebywa w ośrodku w Musułach. Potrzebuje wirtualnego opiekuna, który zapewni mu bezpieczny byt.

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybranego konia stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

Pani Małgorzata Sz.P. wspiera Tatuaża kwotą 100 zł/msc.

Pani Marzena J. wspiera Tatuaża kwotą 30 zł/msc.

Dziękujemy za pomoc

[WRGF id=2465]
Tatuaż
Możesz również wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto - 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
PLN
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »