fbpx

Dąbrówka cz.3

i2

14.12.2005 r. ponownie skontrolowaliśmy posesję, na której są przetrzymywane zwierzęta w tragicznych warunkach. W porównaniu ze stanem sprzed kilku tygodni, pomimo zapewnień urzędu gminy, że postawią zabudowania dla zwierząt, niewiele się zmieniło. Konstrukcja jednego “budynku”, w którym stoją klacz ze źrebakiem, dwie krowy i jałówka została z jednej strony obita deskami, co nie zabezpiecza zwierząt przed wiatrem.

Drugie pomieszczenie również zostało obite deskami w ten sam sposób, co również nie zabezpiecza zwierząt przed wiatrem. W najtragiczniejszych warunkach przebywają dwie z pięciu świń, które leżą w zmarzniętym błocie, bez słomy i pod bardzo prymitywnym zadaszeniem, no i oczywiście każda z nich przywiązana za nogę łańcuchem. Rozmowa z właścicielem polegała na wysłuchaniu wyzwisk, obelg oraz gróźb rzucanych pod naszym adresem.

Następnie udaliśmy się do Urzędu Gminy. Zapewniono nas również, że w tym tygodniu dokończone zostaną prace remontowe związane z uzupełnieniem ścian bocznych “budynków”. Kolejna kontrola na początku następnego tygodnia, a już dziś dokumentacja została oddana do prawnika i będzie przygotowane doniesienie do prokuratury. Przez kilka tygodni naszych wizyt i telefonów – zostało przybite kilka desek i położony eternit. Gmina zapewniała, że zadba o odpowiednie warunki dla wszystkich utrzymywanych przez tego Pana zwierząt.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, art. 7 Zwierzę traktowane w między innymi w taki sposób, może być czasowo odebrane właścicielowi lub opiekunowi na podstawie decyzji wójta właściwego ze względu na miejsce. Wójt boi się o stan zdrowia właściciela – godząc się tym samym na nieludzkie traktowanie koni, krów, a zwłaszcza świń.

Gospodarstwo znajduje się na terenie gminy Dąbrówka. Wójtem jest Pan Tadeusz Bulik. Jeśli jesteś oburzony biernością gminy w sprawie tych zwierząt – wesprzyj nas i wyślij maila na adres wójta: mailto:urzad@dabrowka.net.pl Osoba bezpośrednio prowadząca sprawę to Pani Krystyna Augustyniak – tel: (0-29) 757-80-02 wew 12.

Bez komentarza pozostawimy informację jaką uzyskaliśmy w gminie, że lekarz weterynarii uznał warunki w jakich przebywają te zwierzęta za wystarczające !

Categories :

Languages »