fbpx

Dżek

dźekDżek został adoptowany przez Fundatora Fundacji Pegasus, Agatę Gawrońską.

Historia:

Gdzie mieszkał Dżek, możemy się tylko domyślać. Piesek bardzo ładnie chodzi na smyczy, jest grzeczny, zachowuje czystość i tym swoim małym, psim sercem kocha wszystkich.
Choć jest bardzo mądrym psem, nie wygląda na zadbanego pupila, który przypadkiem się komuś zgubił. Wygląda na pieska, który długo się błąkał, a jego dom nawet jeśli gdzieś był, nie był psim ideałem. I choć mały Dżek na pewno bardzo się starał, widać nie spełniał oczekiwań swoich właścicieli. A kiedy miłość się wypali, dla takich małych Dżeków pozostają tylko zgliszcza.
Nie potrzebny, niechciany, z ropiejącą raną na boku i wielkim guzem na szyi, zaglądał na podwórza jednej z pomorskich wsi, prosząc o pomoc. Na szczęście dla Dżeka – zadzwoniła do nas jedna z mieszkanek, która nie mogła się nim zająć, ale nie była obojętna na cierpienie błąkającego się od kilku dni psa.
Dżek nie jest już młodym psem, ale do starości mu jeszcze daleko. Dżek jest niewiele większy od jamnika. Taki mały, zapchlony, zarobaczony, z raną i guzem. Jest już po wizycie u weterynarza. Rana na boku została oczyszczona, a Dżek otrzymuje antybiotyki. Po wygojeniu konieczna będzie operacja usunięcia guza. Jest podejrzenie nowotworu, będzie prowadzona dalsza diagnostyka w tym zakresie.

Categories :

Translate »