fbpx

Dżuliwan

dżuliwanDżuliwan– wałach, pełnej krwi angielskiej, ur. w 1998 roku.

Dżuliwan jest pięknym, ciemno-kasztanowym koniem o szlachetnym pokroju, absolutnie nieprzeciętnej urodzie i prześlicznych, głębokich, mądrych oczach. Trafił do nas dzięki wielkiemu zbiegowi okoliczności i w ten sposób ocalało jego życie.

Koń był żywym obrazem smutku. Poruszał się z najwyższym trudem, był osowiały i bardzo cierpiał. Miał 6 lat, kiedy doznał kontuzji- ścigał się po prostu o tą jedną gonitwę zbyt długo. Niedostosowany do jego możliwości trening, mordercze obciążenie, wygórowane wymagania stawiane przez zachłannych właścicieli i trenerów, doprowadziły do wyniszczenia fizycznego konia. Ludzie zniszczyli mu po prostu zdrowie. Swoją bezmyślnością doprowadzili do jego kalectwa. Koń już nigdy nie będzie w pełni zdrowy.

Przez rok trwała walka, Dżuliwan poddawany był rozmaitym zabiegom, mającym na celu uśmierzenie bólu i umożliwienie mu poruszania się. Koń zupełnie nie stawał na chorej nodze, co przy każdym jego ruchu wyglądało przejmująco. Po kilku dramatycznych miesiącach, stał się cud. Dżuliwan zaczął chodzić a nawet biegać. Co prawda kuleje, bo chora noga nigdy już nie będzie się zginać, ale nauczył się z tym funkcjonować i nie ogranicza to już tak bardzo jego motoryki.

Długa rehabilitacja Dżuliwana, zakończyła się upragnionym dołączeniem go do reszty stada, gdzie cieszył się prawdziwą wolnością. Dziś koń jest w kochającym domu adopcyjnym.

Categories :

Translate »