fbpx

Fizjoterapia z Gillian

Jesteśmy we Wrocławiu, na konferencji: Biomechanika ruchu konia II edycja z udziałem Gillian Higgins z Wlk. Brytanii.

Szkolenie jest skierowane do fizjoterapeutów oraz lekarzy weterynarii, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności z zakresu terapii manualnej koni. Obejmuje zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Umożliwia wymianę doświadczeń, dzielenie się informacjami i dyskusję na wymagające konsultacji tematy.

Konferencje/szkolenia pozwalają ludziom Fundacji Pegasus podnosić poziom wiedzy = lepiej zajmować się ocalonymi końmi.

Dzięki holistycznemu podejściu rehabilitujemy konie, którym inni nie dawali szans na przeżycie/zdrowie: z przykurczami nóg, poważnymi złamaniami, ochwacone, z porażeniami nerwów. Często jesteście świadkami “cudów” w fundacji np. gdy galopuje szczęśliwa Cecylia z interwencji, która miała złamaną, pozbawioną czucia nogę; podnosi się Devil, który wcześniej zalegał przez wiele dni; konie z ochwatem wracają do pełni zdrowia a dziadki biją rekordy wieku koni. “Cuda” te tak naprawdę są wynikiem ciągłej nauki i ciężkiej pracy, naszych opiekunów koni (Mateusz, Damian, Piotr, Wiechu ; lek. wet. (Luda, Justyna, Tosia, Radomir, Paweł, Paulina, Janek ), niezawodnego kowala Pawła, najlepszej na świecie (to nie żart, zapytajcie się naszych koni ) fizjoterapeutki Kasi Goraj  i cudownych wolontariuszy.

* Pomalowane konie!
Gillian specjalizuje się analizą ruchu konia z punktu widzenia praw mechaniki. Higgins jest znana na całym świecie z autorskiej techniki malowania koni. Technika ta pokazuje, w jaki sposób poszczególne układy ciała współpracują ze sobą, wpływając na wydajność organizmu. Malowanie konia oddaje wnętrze zwierzęta i konkretne układy ruchu. Pokazuje w jaki sposób anatomia wpływa na metody, użytkowanie i szkolenie koni.
_________________________
Opiekunowie koni w Fundacji Pegasus ciągle podnoszą swoje kwalifikacje. W naszej ekipie są technicy weterynarii, fizjoterapeuci, kowale a nawet koniuszy z uprawnieniami (dziś już nie ma szkoleń zawodowych z tego zakresu). Prawidłowa opieka nad końmi wymaga ogromu umiejętności – stawiamy na wysoką jakość życia naszych podopiecznych więc nieustannie się uczymy! Wiedzą zdobytą na kursach, szkoleniach, konferencjach i oczywiście w praktyce dzielimy się z wolontariuszami i miłośnikami koni podczas warsztatów realizowanych w naszych ośrodkach! https://pegasus.org.pl/category/edukacja/

Szkolenie z Gillian
Categories :

Languages »