fbpx

Folklor

folklorFolklor– wałach, ur. ok. 1988 roku.

Folklor był z nami bardzo krótko bo zaledwie 3 miesiące ale była to dla nas ogromna strata. Strasznie chcieliśmy mu pomóc i dać szczęśliwy, a co najważniejsze troskliwy dom.

Przybył do nas w 2005 roku. Był schorowany, ledwo chodził. Każdy krok sprawiał mu trudność. Wieloletnia bezlitosna eksploatacja konia, również gdy był chory, zaniedbywanie wszelkich kontuzji i infekcji, doprowadziły do wyniszczenia organizmu Folklora.

Po przybyciu do kliniki został poddany badaniom, intensywnemu leczeniu i wszelkim zabiegom potrzebnym do poprawienia jego kondycji. Z radością obserwowaliśmy jak jego stan powoli się poprawia, aż nadszedł upragionym dzień, wypuszczenia go na fundacyjne pastwiska.

Ponieważ czekały go jeszcze, wielokrotne kucia korekcyjne, najpierw trafił do zaprzyjaźnionej podwarszawskiej stajni, gdzie znajdowało się już kilka innych naszych koni. Już na drugi dzień dołączył do stada i z miejsca zakochał się w naszej podopiecznej- klaczy Funny Morgan. Wydawało się, że nic więcej do szczęścia już mu nie potrzeba.

Niestety, po dwóch tygodniach Folklor zaczął nagle krwawić z nozdrzy i został przewieziony do kliniki. Cały czas tracił siły fizyczne, ale jego wola życia była ogromna. Wszystkim zabiegom poddawał się ze spokojem i ufnością, jednak jego stan pogarszał się z godziny na godzinę. Lekarze nie zostawili nam nadziei, ale walczyli o Folklora do samego końca. Stwierdzili, że tak zniszczonego konia jeszcze nigdy nie widzieli… Folklor odszedł cicho w nocy.

Categories :

Languages »