fbpx

Gustaw

DSC_0019

Gucio odszedł zimą 2018 roku. Niestety, mimo podawania półpłynnego pożywienia doszło do zatkania układu pokarmowego. Nie mogliśmy już dłużej przedłużać jego życia, maluch nie mógł już nic jeść. Odszedł spokojnie wśród ludzi, którzy bardzo go kochali.

Żegnaj nasz czołowy ogierze! Kiedyś, za tęczowym mostem wspólnie pobrykamy!

____________________

Gustaw jest pod opieką ośrodka Fundacji Pegasus w Musułach od wielu lat. Nasz mały “bernardyn” został niegdyś odkupiony przez prywatną osobę i przekazany pod naszą opiekę. Konik był zabawką dla dzieci, nie mniej sposób jaki się z nim obchodzono pozostawiał wiele do życzenia. Na kucyku godzinami jeździły za ciężkie dzieci, zwierzę było traktowane jak przedmiot.

Gucio jest już bardzo sędziwym ogierkiem. Z powodu zachyłku w przełyku, dochodzi u niego do zapchania przewodu pokarmowego i wymaga wówczas sondowania. Wiele razy, w ostatniej chwili ratowaliśmy mu życie. W klinice dla koni znają go wszyscy.

Na co dzień Gucio może żyć zupełnie normalnie! Chodzi po swoim padoku z kumplem – Monte, uwielbia czesanie i ludzi. Jest tak spokojny i przyjazny, że czasami zwiedza okolicę Musuł na spacerach z opiekunami koni i wolontariuszami. Niestety z wiekiem zachyłek się powiększa, aby Gucio mógł dalej żyć w komforcie może jeść tylko trawokulki.

Specjalna dieta czyni Gustawa bardzo kosztownym podopiecznym, dlatego poszukujemy dla niego wirtualnych opiekunów!

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybrane zwierzę stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

Categories :

Languages »