fbpx

Interwencje

Kochani, w ostatnich tygodniach nieustannie trafiają pod nasze skrzydła ofiary okrucieństwa człowieka, tzw. zwierzęta z interwencji. Wszystkie wymagają diagnostyki, leczenia, operacji. Ogrom środków. Bez Was nie będziemy w stanie ratować zwierząt, których życie i/lub zdrowie jest zagrożone!

W PL prawie nie przewiduje się schronisk dla zwierząt gospodarskich. Nikt też nie chce pomagać zwierzętom, które mają okrutnych właścicieli. Nie ma więc gdzie umieszczać tych, nad którymi znęca się człowiek.

Ileż razy się zarzekaliśmy, że to już koniec – więcej przyjąć nie możemy. Jesteśmy zmęczeni nieustanną troską o finanse, obawami o to, czy damy radę zapłacić za leczenie, za przyniesienie ulgi. Bo to kosztuje i na to stale brakuje nam środków. I wtedy zawsze pojawi się na drodze istota, której po prostu nie można nie pomóc.  Bez aktywnego działania jej cierpienie się nie skończy!

Lusia na początku

Lusia dziś

TERAZ RATUJEMY

Odpowiedzieliśmy na apel w sprawie ponad 40 zagłodzonych zwierząt. Czynności interwencyjne trwają, pierwsze zwierzęta są już przyjęte do schroniska. Strach, złość, rozpacz – jak dalej pomagać? Zostawić?

Jak zostawić istoty w takim stanie?

Właściciel zwierząt grozi nam śmiercią, zastrzeleniem, zniszczył auto…

Jednak zwierzęta wciąż tu czekają na ratunek! Pozostało nam walczyć i pokornie prosić o wsparcie! Wierzyć, że nie zostaniemy z tym sami i wspólnie ocalimy ofiary ludzkiego okrucieństwa!

W listopadzie zaś miał miejsce odbiór psów i kotów z polskiego, wiejskiego piekiełka. We współpracy z fundacją dla szczeniąt odebraliśmy 21 zwierząt – zagłodzone kocięta, dorosłe psy i szczenięta. Zdjęliśmy je z łańcuchów, wyciągaliśmy z brudnych komórek. Ich ciała całe poruszały się od robactwa.

Innym razem zostaliśmy wezwani do psa po zmarłym opiekunie. Odkryliśmy, że ten, który winien był zwierzętom troskę i bezpieczeństwo, w rzeczywistości stał się dla nich katem.  W efekcie zamiast z jednym psem, wróciliśmy z 2 barankami z ciężką chorobą skóry i zapaleniem płuc, kózką i 5 psami, które były maszynkami do rodzenia.

Kolejny telefon – zwierzęta gospodarskie są częścią batalii sądowej. Wszyscy rzucają się do zabrania alpaki ale nikt nie chce owiec, bo nie są modne. Nie rozdzielamy maluchów, zabezpieczamy wszystkie. Chwilę później podobna prośba, tym razem gęsi i kaczki oraz llapaca, którą chcą postawić na Krupówkach, jako atrakcję dla turystów…

Jak odmówić, gdy pomocy potrzebuje zagłodzona sunia w ciąży. Nie weźmiemy, to rozmnoży bezdomność. Nie odmawiamy więc pomocy zwierzęciu w tak dramatycznej sytuacji. Nadajemy jej imię Aria i obiecujemy, że jej życie od teraz się zmieni.

Zwierząt, których nikt inny nie zdecydował się przygarnąć jest więcej. Szopica Arielka jest przedstawicielką gatunku uznanego za inwazyjny dla PL, więc nie ma możliwości by służby państwowe zareagowały na cierpienie chorego zwierzęcia inaczej, niż je zabijając. Łysa, poraniona, skrajnie cierpiąca została odłowiona kilka miesięcy temu. Chorowała zakaźnie, więc przebywała w domu tymczasowym. Ledwo przeżyła. Przyjechała do Pegasusa, by spędzić tu resztę swojego życia. To już nasz czwarty szopik, czeka nas więc kosztowane powiększenie woliery.

Nie wszystkich udało się uratować. Wychudzona kotka potrzebowała natychmiastowej operacji, zabieg się udał ale ze względu na osłabioną odporność pojawiła się panleukopenia. Długo walczyliśmy, niestety nie udało się. Pozostały po niej jedynie rachunek na kilkaset złotych i smutek nie do opisania:(

Nie zmieszczę w zbiórce informacji o każdej istocie, której pomagamy. Każdy jednak może poznać je osobiście, odwiedzając schronisko. Bramy azylu są otwarte dla miłośników zwierząt!

Kochani Darczyńcy i Przyjaciele, bardzo prosimy o pomoc! Tylko Wasze wsparcie może pomóc ratować zwierzęta w zagrożeniu życia i zdrowia.

Bolesna prawda jest taka, że oprócz nas i Was, te zwierzęta nie mają nikogo.

____________________________________________________________________________

O Schronisku Pegasus

Schronisko Pegasus powstało przeszło 20 lat temu. Porzucone, zaniedbane zwierzęta hodowlane znajdują tu opiekę, na jaką czekały przez całe swoje życie. Do azylu trafiają istoty ocalone przed śmiercią i znęcaniem się, często chore i z traumami. Opieka nad nimi nie należy do łatwych, a z pewnością nie do tanich.

Zwierzęta pod opieką Schroniska Pegasus są zależne od darczyńców i wolontariuszy. Administracja Państwowa nie przeznacza żadnych środków i nie przewiduje ulg finansowych na pomoc dla ofiar znęcania się, czy zwierząt bezdomnych, które trafiają do takich placówek.

ADRES: Folwarczna 3/5, 96-321 Musuły

PAMIĘTAJ, w Schronisku Pegasus codziennie jest dzień OTWARTY, możesz osobiście nas sprawdzić!

Niemożliwe dla nas nie istnieje, dajemy życie tym istotom, którymi inni nie chcą się opiekować bo wg wielu “nie warto”.

Życie jest najwyższą wartością, lecz jego ratowanie liczone jest w złotówkach i ciężkiej pracy wolontariuszy. To drugie zwierzęta mają zapewnione, to pierwsze musimy zdobyć!

Prosimy o pomoc. Konie, kozy, owce, psy, koty, krowy, osiołki, lama, alpaka, llapca, szopy, ptaki – ich los jest w Waszych rękach.

Pamiętaj, wszystko co dzieje się w schronisku, jest możliwe dzięki ludziom. Jesteśmy odpowiedzialni za istoty, które oswoiliśmy. To my – ludzie, tworzymy ich świat, rzeczywistości. Bądź osobą, która spełnia marzenie o lepszym fragmencie świata dla zwierząt. Wesprzyj już teraz! 

Zbiórka ma na celu zabezpieczenie bytu zwierząt ze Schroniska Pegasus – opłacenie leczenia zwierząt, paszy, prądu, wody, opieki.

Jeśli chcesz się z nami skontaktować – masz pytania, pomysły:

791563010 agata@pegasus.org.pl

Więcej o nas na:

Rozmowa na pomagam.pl z Agata Geilke

Główny profil na Facebooku

Instagram @schroniskopegasus

Web https://www.pegasus.org.pl

Publikujemy codziennie relacje z życia azylu – możesz sam sprawdzić, jak działamy!

PS. PAMIĘTAJ! DAROWIZNA NA RZECZ NASZEJ ORGANIZACJI PODLEGA ODLICZENIU OD PODATKU! Od podstawy obliczenia podatku możesz odliczyć darowizny w maksymalnej łącznej wysokości 6 % dochodu uzyskanego przez Ciebie w danym roku podatkowym.

WESPRZYJ

Możesz wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto Fundacji – 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182

lub automatyczna płatność TPAY

Languages »