fbpx

Iskierka

Iskierka11.05.2015

Iskierka ma dom!

Babcia Iskra zostaje na stałe w swoim domu tymczasowym! Suczka bardzo pokochała swoją nową rodzinę, pokonała dzięki nim traumę i otworzyła się na świat. Jej stan zdrowia jest stabilny.

Dzięki Państwa pomocy Iskra dostała szansę od losu na godną emeryturę.

Serdecznie dziękujemy za każdy grosz podarowany suczce.

Historia:

27.03.2015

Iskierka czuje się lepiej!

Iskierka z dnia na dzień czuje się coraz lepiej. Powrócił jej apetyt, chętnie wychodzi na spacery, zaczyna się cieszyć na widok opiekunów.
Codzienne kroplówki dają rezultaty! Kontrolne wyniki krwi wskazują na zdecydowaną poprawę.
Jeszcze długa droga przed nami i Iskrą. Jesteśmy pewni, że razem z Wami uda się pokonać kryzys i podarujemy Iskrze spokojną jesień życia!

Fundacja Pegasus
ul. Rosoła 36/2
02-796 Warszawa
numer konta: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Można także wesprzeć akcję SMS’em wpisując treść AT.PEGAZ i wysyłając pod numer 76068 (koszt jednego SMS’a – 7,38 zł).

ZA WSZELKĄ POMOC SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !

ps. Iskra zmieniła fryzurę ze względów higienicznych.

————————————

Starszy, samotny człowiek miał tylko jednego przyjaciela – małą suczkę Iskierkę. Żył bardzo skromnie, bywało, że sam nie dojadał, ale jego podopiecznej nigdy niczego nie brakowało Niestety pewnego dnia Iskierce zawalił się cały znany świat.

Nie wiedziała co się wokół niej dzieje, czemu jej pan nie wstaje na spacer, nic nie mówi i nie przynosi wody ani jedzenia. Suczka zaczęła w końcu rozpaczliwie wyć i ujadać. Zaniepokoiła tym sąsiadów, którzy wezwali policję. Po otwarciu drzwi ukazał się przerażający widok: zwłoki starszego człowieka zaczęły się już rozkładać, a trzęsąca się ze strachu Iskierka przytulała się do ciała swojego opiekuna. Ich rozstanie było pełne bólu i cierpienia. W mieszkaniu kręciło się mnóstwo gapiów i policji i maleńka, samotna Iskra znieruchomiała ukryła się w rogu ciemnego pokoju.

Opuszczona, starsza suczka miała zostać oddana do schroniska dla zwierząt. W ostatniej chwili, dzięki zaangażowaniu jednej z sąsiadek trafiła pod skrzydła Pegasusa. Iskierka nie piła i nie jadła przez kilka dniu. Była przerażona i osowiała, brakowało jej chęci do życia. Wizyta u weterynarza ujawniła wiele problemów ze zdrowiem. Wyniki badań nie pozostawiły złudzeń – Iskierka jest mocno wyniszczona, a jej nerki bardzo chore. Do końca swoich dni będzie wymagała kosztownego leczenia i specjalistycznej karmy.

Wiemy, że nie oddamy jej młodości i pełnej sprawności. Ale każda, nawet najmniejsza poprawa stanu zdrowia przywraca wiarę, że może jeszcze przez jakiś czas wieść życie w miarę sprawnego psa. Iskierka już zaczyna się cieszyć na nasz widok, reaguje na imię i odzyskuje apetyt. Wyraźnie wraca jej wola i radość życia.

Wierzymy, że wspólnie z Wami zapewnimy jej właściwą opiekę i razem podarujemy wspaniałą, ciepłą jesień życia. Za każdy grosz dla Iskierki dziękujemy z całego serca!

Categories :

Languages »