fbpx

Karino

10569034_1064758053585969_873537301030449825_n

Na początku 2017 roku KArino pojechał do nowego domu, za Warszawę. Zamieszkał u wolontariuszy Pegasusa wraz ze Śnieżką i Sushine.

____________

19 października 2015r. Karino przyjechał do ośrodka Fundacji Pegasus w Musułach. Został odebrany właścicielom, którzy się nad nim znęcali. Program UWAGA! stworzył reportaż opisujący historię kucyka:

REPORTAŻ UWAGA!- KARINO (klik)

W poprzednim domu Karino bronił się przed ludźmi: usiłował uciekać, kopać i gryźć. Właściciele nie tylko zapewnili mu prawidłowych warunków, nie ukształtowali odpowiednio jego charakteru lecz stosowali wobec młodego konika przemoc. Na szczęście pod okiem doświadczonych opiekunów Karino w ekspresowym tempie nauczył się ogłady i dobrych manier, zaczął nawiązywać z ludźmi prawidłowe relacje. Po kastracji został dołączony do stada kucyków, młody walaszek bez większych problemów dogadał się z puchatą ferajną. Wobec ludzi Karino jest już dość ufny, szczególnie interesujące są osoby z marchewką w ręku. Mały nie sprawia większych problemów wychowawczych, choć nadal nie do końca wyczuwa granicę między zabawą a przesadą. Ze względu na swoją przeszłość wymaga doświadczonego opiekuna. Nieodpowiednie traktowanie i przemoc jakie doświadczył od “nastoletniej opiekunki” spowodowały, że potrzebuje czasu by zaufać młodym osobom. Postępy w zachowaniu Karino sprawił, że szukamy dla niego odpowiedzialnego domu stałeg.

  • *Od nowego domu oczekujemy: miłości, czystego i przestronnego „pokoju”, zielonej trawy do podjadania, przestrzeni do zabawy i końskich towarzyszy.
  • *Adoptującym może być tylko osoba pełnoletnia.
  • *Adoptujący musi być w stanie sam utrzymać adoptowane zwierzę.
  • *Karino nie jest koniem do jazdy.

Adoptuj Karino (klik)

Categories :

Languages »