fbpx

Klopsik

klopsikKlopsik– wałach, ur. ok. 1990 roku.

Klopsika zobaczyła Pani Iwona z Łodzi, jadąc rano do pracy. Koń stał uwiązany przed rzeźnią, w pełnym słońcu, bez wody, bez możliwości schronienia się w cieniu i czekał…na ubój.

Kiedy Pani Iwona wracała do domu, po całym dniu pracy, koń nadal stał w tym samym miejscu. Postanowiła go uratować i jeszcze w tym samym dniu wykupiła konia. Następnego było by już po nim. Pani Iwona skontaktowała się z nami z prośbą o przyjęcie Klopsika do jednego z naszych ośrodków.

W czerwcu 2008 roku Klopsik był już u nas w Musułach. Był bardzo spracowany, niedożywiony, z przerośniętymi kopytami i chorymi, powykrzywianymi stawami. Podobno tydzień wcześniej jeszcze pracował w polu. Kiedy bliżej poznaliśmy konia, okazało się, że w ogóle nie lubi pieszczot. Nie lubi, a może poprostu nie zna… Trudno powiedzieć, ale to bardzo smutne bo wskazuje, że koń dużo wycierpiał nie tylko fizycznie ale i psychicznie.

Dziś Klopsika nie ma już wśród nas. Z tego miejsca chcemy podziękować Pani Iwonie za to, że nie przeszła obojętnie obok cierpiącego zwierzęcia i dała Klopsikowi trochę dobrego, spokojnego życia. Taka postawa daje nam wiarę w ludzi i w to, że nie jesteśmy bezsilni.

Categories :

Languages »