fbpx

Kolejne odwiedziny MOW BARSKA

barska 2Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Barska kolejny raz odwiedzili Musuły. Jak zawsze chętni do pracy, uśmiechnięci i wrażliwi na potrzeby zwierząt. Dziękujemy i do zobaczenia!

Z www ośrodka (więcej zdjęć: klik)

“W ostatni weekend, wraz z grupą uczestników zajęć z hipoterapii, postanowiliśmy pomóc zwierzętom – podopiecznym Fundacji Pegasus.Fundacja Pegasus ratuje zwierzęta porzucone, źle traktowane lub oddane na rzeź. Zwierzęta, które służyły ludziom, w trudnych warunkach, bez odpowiedniej opieki. W stajni spotkaliśmy konie, osły i psy, które teraz w spokojnych, pełnych troski warunkach, powoli odzyskują zaufanie do człowieka.

Wolontariat rozpoczął się od spotkania z wolontariuszami i działaczami fundacji – p. Renatą i p. Agatą, które opowiedziały nam o działalności Fundacji i historii każdego ze zwierząt. A ponieważ w stajni pracy nie brakuje, zgodnie stwierdziliśmy, że należy zabrać się do działania. Po umyciu boksów, zamieceniu słomy na terenie obiektu, przyszedł czas na troskliwe zajęcie się zwierzętami – czyszczenie, ale i przytulanie. Chłopcy, którzy do tej pory mięli do czynienia ze zwierzętami dobrze traktowanymi przez ludzi, mięli okazję odczuć skutki przemocy innego człowieka – nie wszystkie zwierzęta miały ochotę podchodzić do nas, a pogłaskanie wymagało czasu i spokojnego przekonania, że nie chcemy zrobić im krzywdy.

Wyjechaliśmy z poczuciem, że jeszcze tu wrócimy. Ale i z przekonaniem, że okrutnemu traktowaniu zwierząt można powiedzieć „nie” – w każdym momencie, w każdym miejscu. To był dobry, pełen emocji dzień. Za co dziękujemy obu Paniom i spotkanym zwierzętom. Do zobaczenia!”

Translate »