fbpx

Kolejny odbiór koni z piekła!

Wolontariusze Fundacji Pegasus dokonali makabrycznego odkrycia w podwarszawskim gospodarstwie. Stado 27 koni od lat cierpiało w ukryciu. Zwierzęta od dawna nie opuszczały ciemnych komórek.Przedstawiciele fundacji w asyście policji 29.11.2016 odebrali 7 koni będących w najgorszym stanie, ze względu na zagrożenie życia.12.12.2016 udało się uratować z piekła kolejnych 14 zwierząt. Potrzebna pomoc!

Właściciel nie leczył zwierząt, nie wykonywał też korekcji kopyt. Na skutek ogromnych zaniedbań część koni nie jest w stanie normalnie się poruszać. Ich kopyta są przerośnięte o kilkanaście centymetrów, doszło do przykurczy ścięgien i zmian kostnych. Boksy są tak brudne i zaniedbane, że uniemożliwiają koniom utrzymanie naturalnej pozycji. Jeden z ogierów musiał nieustanie trzymać schyloną głowę by nie uderzać nią o sufit.
Więcej o I części interwencji (klik)

12.12.2016 Inspektorzy Pegasusa przy wsparciu OTOZ Animals i Stowarzyszenia Benek udali się na ponowną kontrolę gospodarstwa. Niestety warunki życia pozostałych zwierząt nie uległy poprawie. Właściciel nie jest w stanie zapewnić im leczenia i opieki. Podjęliśmy decyzję o odbiorze kolejnych 14 koni w bardzo złej kondycji. Fundacja Przystań Ocalenie i Zwierzęca Arkadia zgłosiły gotowość przyjęcia dwóch ogierów, OTOZ Animals 4 klaczy, Stowarzyszenie Benek 2 ogierów zaś Fundacji Pegasus udało się przygotować kolejnych 6 miejsc (4 ogiery i 2 klacze).

Dzięki znakomitej współpracy pomiędzy organizacjami podczas obydwu interwencji gospodarstwo opuściło łącznie aż 21 koni. (Serdecznie dziękujemy za pomoc, jesteście wspaniali!)
___________________________________________________
Wszystkie odebrane konie trafił do bezpiecznych stajni. Przed nimi bardzo długa droga do zdrowia. Wymagają szerokiej diagnostyki i operacji, ich życie jest ciągle zagrożone. W ocenie lekarzy weterynarii mają szansę powrócić do zdrowia. Aby to było jednak możliwe potrzebne są potężne środki finansowe, których brakuje. By móc zabezpieczyć dla nich transport i miejsce, niezbędne jest kilkanaście tysięcy złotych. Rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz ocalenia koni z interwencji będących pod opieką Pegasusa.

Śledź aktualne losu koni z interwencji – KLIK

Pod nasze skrzydła trafiło łącznie 11 koni w bardzo złym stanie, spoczywa na nas także ciężar obsługi prawnej i logistycznej interwencji.

Bez wsparcia miłośników zwierząt nie uda nam się opłacić akcji ratowania życia tych koni. Odebrane zwierzęta wymagają nie tylko codziennej opieki, żywienia i podstawowej opieki medycznej. Co najmniej 5 koni z 11 będących pod skrzydłami Pegasusa wymaga leczenia operacyjnego. Koszty są ogromne. Nie mogliśmy jednak nie zareagować na ich cierpienie! Wierzymy, że wspólnie z Wami uda się zapewnić tym biedakom szczęśliwe życie.

 

Fundacja Pegasus
ul. Rosoła 36 lok.2
02-796 Warszawa
Konto statutowe MBANK: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Tytułem: INTERWENCJA
lub


lub
Zamów musli dla koni, witaminy, lizawki, kantary, uwiązy etc.
i prześlij na adres ośrodka:
Fundacja Pegasus
ul. Folwarczna 3
96-321 Musuły

Categories :

Languages »