fbpx

Mała Mi i Włóczykij

Mała Mi

osiiolki

Włóczykij

DSC_0280

W lipcu 2015r. uratowaliśmy przed rzeźnią Małą Mi i Włóczykija. Włóczykij jest typowym osiołkiem, Mała Mi ma w sobie domieszkę końskiej krwi. Jest odważna, ciekawska i bardzo przyjazna. Chodzi za opiekunami krok w krok, dobrze dogaduje się zarówno z kucykami, jak i innymi osiołkami. Włóczykij jest nieśmiały, trzyma lekki dystans od ludzi. Został dość późno wykastrowany więc zdarza mu się siłować z wałachami. Obydwoje mieszkali w musulskim ośrodku, dzieląc wybieg z kucykami. Szukaliśmy dla nich odpowiedzialnego domu stałego.

28 sierpnia 2016 r. zostali adoptowani! Więcej (klik)


Historia:
Mała Mi i Włóczykij mieli być tanią i mało wymagającą siłą roboczą, przynoszącą pokaźny dochód swojemu właścicielowi. Rzeczywistość okazała się zgoła inna, bo cóż może osioł? Para osiołków stała się atrakcją sezonową, a konkretnie świąteczną: bożonarodzeniową i wielkanocną. Mała Mi i Włóczykij zostali wypożyczeni do szopek i na procesję, gdzie mieli stanowić element humorystyczno-rozrywkowy. Zamiast tego stwarzali same problemy! Po rozdzieleniu (przecież dwa osły mogą za jednym zamachem “obstawić” dwa wydarzenia) rżeli z tęsknoty i nie chcieli współpracować z ludźmi.

Ostatnią nadzieją na zarobek miało być rozmnożenie zwierząt, jednak i to nie okazało się w rzeczywistości takie proste, jak w założeniach. Trzeba by zapewnić osiołkom prawdziwe luksusy: czysty boks, świeżą trawę, siano, wodę. Dużo i drogo. Tak więc zaźrebienie okazało się kolejnym niewypałem.

Wyżywanie się na Małej Mi i Włóczykiju chwilowo rozładowywało frustrację zawiedzionego w swoich oczekiwaniach właściciela, ale przecież wydanych pieniędzy nie mogło zwrócić. Postanowił więc odzyskać chociaż część źle zainwestowanych funduszy.

Osły zamknięte w ciemnej, ciasnej i brudnej komórce, bez możliwości wyjścia na zewnątrz i dostępu do światła dziennego kilka tygodni czekały (a raczej ich właściciel czekał), aż osiągną odpowiednią wagę. W ostatniej chwili stanęliśmy na ich drodze. Rozpoczęliśmy zbiórkę i dzięki wsparciu pegasusowych darczyńców ocaliliśmy Państwa Uszatych.

Categories :

Translate »