fbpx

Natan

natan

Natan „Nataszek”– wałach, rasa: wlkp, ur. w 1999 roku.
Natan, jako źrebak został kopnięty przez klacz w lewy staw skokowy. Mimo podjętego leczenia, wystąpił u niego problem nawracającej kulawizny. Z czasem problemy ze stawem powracały, a Natan kulał coraz częściej i mocniej. Konsultacja weterynaryjna ujawniła odłamki kostne oraz zwyrodnienie stawu, w skutek czego zapadła decyzja o sprzedaży Natka do rzeźni, ponieważ stał się bezużyteczny…

Natana zdecydowali się wykupić Pani Katarzyna i Dariusz. Szukając pomocy w leczeniu konia zwrócili się do ludzi z Przystanku Ocalenie, którzy skontaktowali się z nami, a my zaoferowaliśmy pomoc w leczeniu Natka.

Koń został przewieziony do kliniki dla koni w Gliwicach, gdzie, pod fachowym okiem dr Pawła Golonki, przeszedł zabieg artroskopii 25 października 2005 roku, w wyniku którego usunięto mu aż 9 odłamków kostnych. Przed operacją, nikt nie dawał Natanowi szans na pełny powrót do zdrowia. Dziś, dzięki troskliwej opiece i rehabilitacji Natan ma się dobrze, kontuzja nogi się nie ujawnia. Bardzo lubi wyjazdy w teren pod siodłem, a jeszcze bardziej spędzać czas na pastwiskach podszczypując i zaczepiając innych końskich towarzyszy.

Categories :

Translate »