fbpx

Piątek z maluchami

DSC_0078 (1200x801)

W ośrodku Fundacji Pegasus w Musułach gościliśmy grupę najmłodszych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Maluchy planowały przyjazd od kilku tygodni. Zaopatrzeni w marchewki i wielkie marzenia dotyczące karmienia, głaskania i opieki nad końmi, tuż przed południem zawitali do ośrodka.

Od początku z ich twarzy nie znikał uśmiech. Zaczęliśmy od krótkiej rozmowy, przedstawienia działalności fundacji i zasad wolontariatu. Kilka chwili prezentacji musiało wystarczyć – wszyscy chcieli jak najszybciej iść do zwierząt!

Dzieci poznały wszystkich podopiecznych Pegasusa. Dowiedziały się jak prawidłowo opiekować się końmi: kiedy koń jest szczęśliwy, dlaczego niektóre noszą podkowy, jak wygląda hierarchia w stadzie i co sprawia, że konie są wyjątkowe. Nie zabrakło wielu pytań, min. “A u koni po czym rozpoznamy, który to chłopiec, a który dziewczynka?”.

Następnie wszyscy dostali zadania specjalne! Czyszczenie, głaskanie, rozdawanie buziaków i karmienie. Cały program wycieczki obfitował w zagadnienia związane z empatią i wolontariatem.

Kiedy przyszedł czas pożegnania maluchy co chwilę pytały: kiedy będziemy mogli przyjechać ponownie?

Mamy nadzieję, że już niedługo…

Languages »