fbpx

Skaryszew 2017

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpoczął się coroczny, największy polski targ koni w Skaryszewie. Z tego jarmarku, nazywanego świętem koni setki zwierząt wyruszy w swoją ostatnią podróż do rzeźni. Jak co roku byliśmy w tym strasznym miejscu. Pojechaliśmy aby interweniować w przypadkach znęcania się nad zwierzętami i udokumentować tragedię koni. Wiele organizacji połączyło swoje siły z nadzieją, że być może stanie się cud i będzie to ostatni Skaryszew. Niestety stanowisko władz po targu rozwiało wszelkie wątpliwości. Posłowie i władze miasta nie widzą cierpienia tych zwierząt. Rozrywka dla ludzi, piekło dla koni.

Targi to przestarzała, niepotrzebna i okrutna tradycja. Kontrola dobrostanu zwierząt jest fikcją. Na każdym targu w łamane są przepisy dotyczące załadunku i sposobu handlu zwierzętami. Prawo i władze w ogóle nie biorą pod uwagę cierpienia psychicznego zwierząt. To ogromny stres powodujący lęk i cierpienie. Konie nie wiedzą co się dzieje, są przerażone tłumem ludzi, rozładunkami i załadunkami, poganiane i niejednokrotnie bite.

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt targów zwierząt! Większość z nich odbywa się co tydzień. W sejmie powstała inicjatywa prowadząca do zlikwidowania targów. Pomóżcie przekonać posłów, że warto zmienić prawo!

Jak możesz pomóc?
*** podpisz PETYCJĘ: http://polskitarg.pl/petycje/ ***

Skaryszew 2017
Categories :

Languages »