Agata Gawrońska

Fundator

unnamed

Fundacja PEGASUS została założona w 2002 roku przez Agatę Gawrońską. Od wielu lat była związana z ochroną zwierząt, a szczególnie bliskie jej sercu były konie. Wraz z rosnącą świadomością dotyczącą targów, wykorzystywania koni i ich tragicznego losu we włoskich rzeźniach postanowiła działać. Początkowo na własną rękę wykupiła kilka koni z transportów. Liczba ocalonych zwierząt rosła. Pojawiały się kolejne pomysły na działanie, co doprowadziło do sformalizowania działalności przez założenie Fundacji Pegasus.

Użyczyła fundacyjnym koniom dwie stajnie i kilkadziesiąt hektarów łąk w swoim gospodarstwie agroturystycznym na mazurach.

Jest nie tylko pomysłodawcą – założycielem Fundacji Pegasus. Na co dzień angażuje się we wszystkie działania związane z ratowaniem zwierząt. Nadzoruje ośrodek w Wietrzychówku, organizuje eventy oraz akcje edukacyjne dla dzieci. Jest sercem, duszą i umysłem Pegasusa.

Agata na co dzień prowadzi własną firmę, wychowuje dwóch synów i opiekuje się dwoma psami – Skuterem i Dżekusiem. Działa również w fundacji zajmującej się innowacyjną edukacją.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »