Agata Geilke (Rybkowska)

Menadżerka

DSC_0024Zwierzęta towarzyszyły Agacie od zawsze. Uratowana przez nią kotka Dziunia sprawiła, że rozpoczęła wolontariat w schronisku w Żyrardowie, a to odmieniło jej życie. Postanowiła, że będzie działać na rzecz ochrony zwierząt. Zajmowała się nie tylko psami i końmi, przez 3 lata opiekowała się też między innymi niedźwiedziami i wilkiem.

Fundację Pegasus poznała w 2013 roku. Rozległe pastwiska, uśmiechnięci ludzie, szczęśliwe konie – tak wg Agaty wygląda lepszy kawałek świata, który znalazła właśnie w Pegasusie. Od 2014 roku regularnie pracuje na rzecz podopiecznych fundacji. Zajmuje się fundrisingiem, administrowaniem strony internetowej, grafiką, pomaga w obydwu ośrodkach Pegasusa, współorganizuje eventy. Stara się robić wszystko, co w jej mocy, by pegasusowe zwierzęta miały wszystko czego potrzebują.

Jest pedagogiem, więc szczególnie bliskie jej sercu są działania edukacyjne prowadzone przez Fundację Pegasus. Uwrażliwianie najmłodszych na los zwierząt, rozwijanie empatii i poczucia odpowiedzialności uważa za jedyną drogę do prawdziwych zmian.

Wolontariat jest dla niej wspaniałą formą dania z siebie tego, co najlepsze innym. Można być pewnym, że w zamian otrzyma się jeszcze więcej. Konie uważa za magiczne zwierzęta, które leczą duszę. Ich spokój, wewnętrzna siła i dzikość sprawiają, że wśród końskiego stada nabiera się energii do działania.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »