Aleksandra Poskrop

Junior wolonatriusz

DSC_0308

Ola przyjechała do Fundacji Pegasus po raz pierwszy w 2015 roku, miała wówczas 12 lat. Chciała spędzać czas z końmi i dowiedzieć się o nich jak najwięcej. Kiedy poznała podopiecznych Pegasusa postanowiła, że musi zacząć działać! Została stałym wolontariuszem. Przyjeżdża do ośrodka w Musułach co najmniej raz w tygodniu, choć czasem wymaga to od niej wiele samozaparcia. Często dociera do nas rowerem – zawsze pod warunkiem, że odrobi wcześniej lekcje!

Rodzice Oli bardzo wspierają ją w chęci niesienia pomocy zwierzętom, zawsze podkreślają odpowiedzialność jaką niesie za sobą takie zobowiązanie. Dlatego, kiedy Ola postanowiła zostać wirtualnym opiekunem Laki (klik) obiecała nie tylko przekazywać na jej rzecz swoje kieszonkowe, lecz także dbać o klacz na co dzień. Kupiła dla niej piękny kantar i szczotki.  Jednak najważniejszy jest czas, który poświęca swojej podopiecznej: czyści ją, przytula, dba o jej grzywę a nawet kopyta. Warto zaznaczyć, że Ola jest drobną dziewczynką a Laki potężną klaczą.

DSC_0120

Ola ceni konie za ich inteligencję i piękno. Darzy je ogromnym szacunkiem. Zawsze podkreśla, że konie dają jej radość i uśmiech na twarzy.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »