Ewa Leszczyńska

Lider wolontariusz

Ewa, zanim trafiła do Pegasusa, już parę lat aktywnie pomagała bezdomnym psom i kotom, oferując im dom tymczasowy i przygotowując je do adopcji. Agatę i Dominikę poznała dużo wcześniej, ale to targi w Skaryszewie w 2017 roku były początkiem  regularnej współpracy z fundacją Pegasus. A wszystko to za sprawą pewnego srokatego przystojniaka, którego wraz z Agatą dostrzegły na targach. Ciapak, bo o nim mowa, nagle rozpłynął się w powietrzu i nikt nie wiedział czy trafił na tira, czy udało mu się odwlec w czasie co nieuniknione – rzeźnicki hak. Dni mijały, a Ewa nie mogła o nim zapomnieć. Dzień w dzień przeszukiwała internet z nadzieją, że odnajdzie jakiekolwiek informacje na jego temat. Po paru tygodniach znalazła ogłoszenie handlarza, który wystawił Ciapaka na sprzedaż. Tym razem nie można było czekać, bo ile drugich szans dostają takie konie? Ciapak trafił do Musuł, a za nim podążyła tam Ewa.
Obecnie pod opieką Ewy są dwa konie, które znalazły spokój i szczęście w ośrodku Pegasusa. Młodziutka klacz Dakota, z syndromem Woblera oraz osierocona kilkumiesięczna kucynka Molly.

„Każda chwila spędzona w Musułach jest dla mnie niezwykle osobistym przeżyciem, a także bardzo cennym doświadczeniem. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu cudownych ludzi, mogę robić to co kocham – realnie pomagać i nadawać prawdziwy sens swojemu istnieniu. Wolontariat daje mi ogromną siłę i jeszcze większą satysfakcję. To wielkie szczęście móc robić co się kocha, w otoczeniu ludzi którzy reprezentują te same wartości. Trafiłam na zespół wspaniałych ludzi, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Konie z kolei dzięki swej wrażliwości pomagają mi lepiej zrozumieć samą siebie. Niezwykle empatyczne natychmiast dają mi informację zwrotną. Uczą mnie cierpliwości, samoświadomości, motywują do pracy nad sobą i moimi emocjami. Jestem przekonana, że podopieczni Pegasusa oferują mi o wiele więcej niż ja kiedykolwiek będę mogła im dać. I jestem im za to niezmiernie wdzięczna!”

Na co dzień Ewa prowadzi studio produkcji i postprodukcji Big Beat Production. Ma cztery adoptowane suczki – Bajkę, Sziszę, Nadię i Maszę oraz uratowaną kicię Lufę i adoptowanego kocura Sznapsa.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »