fbpx

Sterylizacja w Warszawie

Uwaga Warszawa!
Program opieki nad zwierzętami przyjęty!

W tegorocznym programie jest kilka zmian. Najważniejsze z nich dotyczą sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich. To najskuteczniejsza metoda zapobiegania niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt, dlatego Miasto Stołeczne Warszawa, w całości pokryje koszty. Wzrośnie kwota przeznaczona na finansowanie zabiegów, więc będzie ich więcej, ale też będą lepiej kontrolowane. To za sprawą weryfikacji Kart warszawiaka.

Ważnym elementem programu jest także opieka nad wolno żyjącymi kotami. W celu kontroli populacji kotów i ich zdrowia, stolica finansuje zabiegi sterylizacji i kastracji oraz leczenie. W 2018 r. kontynuowana będzie akcja dokarmiania.

Dodatkowo Warszawa wspólnie z organizacjami pozarządowymi Warszawa będzie prowadzić działania edukacyjne przypominające m.in. o humanitarnym traktowaniu zwierząt i adopcji bezdomnych czworonogów.

W Schronisko Na Paluchu jest coraz mniej zwierząt, a to oznacza, że działania na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt przynoszą rezultaty! Także mieszkańcy Warszawy często angażują się w pomoc i opiekę nad zwierzakami – dziękujemy!

Michał Olszewski Aleksandra Gajewska
http://www.um.warszawa.pl/…/program-opieki-nad-zwierz-tami-…

Categories :

Translate »