fbpx

Światowy Dzień Zwierząt z młodzieżą

DSC_0027

Na całym świecie w październiku obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji ośrodek Fundacji Pegasus odwiedziła grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Otwocku. W Musułach pojawiła się bardzo liczna reprezentacja wszystkich klas (ponad 40 osób). Dzieciaki przyjechały z poważną misją, przywieźli dary dla koni i wybrali zwierzaka, którego wirtualnie zaadoptują.

Zbiórka marchewek i jabłek okazała się ogromny sukcesem, najmłodsi uzbierali ponad tonę jedzenia dla koni! Wycieczka rozpoczęła się rozładowaniem tych wspaniałych darów. Po podwórku spacerowała ośliczka Klara i kucka Sunshine, ku ich ogromnej radości maluchy wyciągały do nich rączki, wtulały się i rozdawały smakołyki. Po powitaniu i rozmowie na temat fundacji grupa ruszyła poznać wszystkich podopiecznych Pegasusa. Usłyszeli historię życia każdego konia, słuchali z zainteresowaniem, zadawali mnóstwo pytań i chcieli dotknąć wszystkich “chrap”. Wycieczkę zakończyliśmy karmieniem marchewkami stada kucyków, seniorów i niewidomych koni.

Kiedy dzieciaki wsiadły już do autokaru, dostały pamiątkowe prezenty i chwilę odpoczęły, razem z wychowawcami rozpoczęliśmy głosowanie. Maluchy proponowały, którego konia obejmą wirtualną opieką, a następnie podliczyliśmy głosy. Przewagą 1 głosu wirtualnym podopiecznym szkoły został Tatuaż (klik)

Dziękujemy za ten cudowny dzień. Dzieci były wspaniałe, grzeczne, empatyczne i rezolutne. Do zobaczenia!

Światowy Dzień Zwierząt – Szkoła z Otwocka

Languages »