fbpx

Sysia – uratowana

01.01.2018

Kochani przyjaciele, z radością informujemy, że udało się uratować Sysię! Malutka pojechała do zaprzyjaźnionej z nami stajni. Transport przebiegł bez najmniejszych problemów. Pierwsze dni były dość trudne, klacz bardzo bała się ludzi. Na szczęście spokój i cierpliwość opiekunów sprawiły, że wszystko jest już na dobrej drodze. Przeszła korekcję kopyt, weterynarz ocenił jej stan na zadowalający. Teraz potrzebuje dobrej paszy, spokoju i miłości. Na szczęście to ma zapewnienie już do końca swoich dni. Bardzo dziękujemy za wsparcie! Dzięki Wam żyje kolejne zwierzę!

Jednocześnie przepraszamy za opóźnienie w zamieszczeniu informacji na stronie. Mieliśmy problem z serwerem, który ze względu na okres świąteczny był trudny do rozwiązania. Dziękujemy wszystkim, którzy dzwonili i dopytywali z troską o los malutkiej. Za każde dobre słowo i wsparcie!

_________________

Podczas spotkania z handlarzem zawsze spodziewamy się wszystkiego. Ostatnia wizyta wciąż stoi nam przed oczami. Nie tylko z powodu stanu naszej siwej Marysi. W tym samym miejscu, za przegrodą, była kolejna para oczu. Wielkich, przerażonych, bez nadziei. Oczu Sysi. Nie mieliśmy już miejsca w stajni, nie mieliśmy nawet środków, by wykupić Marysię. Ale jak można zostawić zwierzę, które czeka tylko jeden los? „Pozwoli nam Pan wziąć i tę!”. Niestety, dług za jedno życie to już i tak wiele.

Dopiero co dostał młodziutką Sysię. Mała ma spuchniętą nogę, nie można na niej jeździć więc nie jest już nikomu potrzebna. Handlarz podtuczy z miesiąc i zarobi na mięsie. Pewny zysk, a nie to co fundacja. Ratują konie, fanaberia. „Zapłacicie za tą, to pomyślimy o tamtej”. Zajęliśmy się więc siwulą. Oddaliśmy jej serca, które jej odejście złamało. Ale nie przestaliśmy myśleć o Sysi. Teraz, kiedy mamy miejsce w stajni, a u handlarza nie mamy długu… możemy, więc musimy ją uratować.
Dla niej i w imieniu Marysi.

Potrzebujemy 3 500 zł. by wykupić, przetransportować i rozpocząć leczenie Sysi.

Konto statutowe MBANK: 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

Konto zbiórkowe MBANK: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Fundacja Pegasus
tel. 600 966 180
ul. Rosoła 36/2
02-796 Warszawa

Translate »