fbpx

Szkolenie z dopasowywania siodeł

Michał Dobrowolski i Fundacja Pegasus zapraszają na pierwsze 2 dniowe szkolenie z dziedziny dopasowywania siodeł – I stopień.

Termin: 21-22 października 2017, w godzinach 10-17.

Miejsce: fundacja Pegasus, Musuły pod Warszawą (Musuły, ul. Folwarczna 3)

Cena: 500 PLN za 2 dni

Uwaga: 50% dochodu ze szkolenia zostanie przeznaczone na działalność statutową Fundacji Pegasus.

Ilość uczestników: 8-10 osób (uwaga: szkolenie może się nie odbyć w przypadku niezebrania odpowiednio licznej grupy)

Prowadzący: Michał Dobrowolski – fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł. Tematyką dopasowywania siodeł zajmuję się od 2010 roku. Ukończył szkolenie w siedzibie firmy First Thought Equine Ltd w Anglii – prowadzący David Kempsell, a także SaddleFit4Life w Niemczech – prowadzący Jochen Schleese. Asystował także Alison Binet (Brytyjskie Zrzeszenie Mistrzów Siodlarstwa, Wyższy Narodowy Dyplom Siodlarstwa, 25-letnie doświadczenie w konsultacjach siodlarskich) w wizytach w stajniach i ośrodkach jeździeckich. Absolwent studium PCKZ Warszawa z tytułem „Zoofizjoterapeuta koni” (2017). Uczestnik 15-stu szkoleń jeździeckich z Elaine Butler (Ride With Your Mind) w Polsce i w Anglii.
Michał łączy rzetelną i nowoczesną wiedzę z dziedziny dopasowywania siodeł z wiedzą fizjoterapeutyczną i zrozumieniem biomechaniki jazdy konnej. Pozwala to na zdiagnozowanie problemu zarówno z grzbietem konia jak i z siodłem, a następnie dobranie skutecznego rozwiązania nawet w trudniejszych przypadkach. W swojej pracy zawsze stawia dobro konia na pierwszym miejscu. Od 2015 roku aktywnie działa jako społeczny inspektor ds. ochrony zwierząt OTOZ Animals, podejmując między innymi interwencje w sprawie niehumanitarnego traktowania koni.

Ramowy plan szkolenia:

SOBOTA
1. Wstęp – przedstawienie uczestników i prowadzącego, omówienie celów szkolenia
2. Anatomia konia, fizjologia pracy układu mięśniowego i biomechanika ruchu – kluczowe informacje dla “saddle fittera” (wykład)
3. Siodło: cel, podstawowe funkcje, korzyści, ryzyka, znaczenie dopasowania siodła w holistycznym ujęciu dobrostanu konia (wykład)

Przerwa obiadowa

4. Anatomia grzbietu vs dopasowanie siodła, ocena grzbietu konia z siodlarskiego punktu widzenia (wykład + prezentacja na koniu)
5. Wyznaczanie podstawowych struktur anatomicznych na grzbiecie konia, obszaru na którym może leżeć siodło i popręg, a także wrażliwych miejsc i punktów odruchów bezwarunkowych (zajęcia praktyczne –
malowanie grzbietów)

NIEDZIELA
1. Anatomia siodła vs użytkowanie, ocena budowy i stanu siodła z punktu widzenia dobrostanu grzbietu (wykład + prezentacja)
2. Uniwersalne cechy dobrego siodła (wykład)
3. Ocena wybranych siodeł, testowanie kluczowych parametrów (zajęcia praktyczne)

Przerwa obiadowa

4. Fazy wzrostu konia, omówienie kluczowych czynników mających wpływ na kształt grzbietu (wykład)
5. Ocena wizualna i manualna grzbietu, prawidłowe cechy vs nieprawidłowości, omówienie sytuacji w których należy przerwać proces gdyż konieczna jest pomoc lekarza weterynarii lub fizjoterapeuty koni (prezentacja + zajęcia praktyczne)
6. Malowanie grzbietów (powtórka), ocena podstawowych parametrów dopasowania siodła (statycznie), wstępna kwalifikacja do testu w ruchu.

Cena szkolenia nie zawiera obiadów. W sobotę i niedziele będzie możliwość zakupienia pysznego, domowego, wegetariańskiego lanczu (by Kasia Goraj) w cenie 15 zł/posiłek.

Podczas 2 dni bedą dostępne przekąski i napoje (dziękujemy Is Szymiec) 🙂

W celu rezerwacji miejsca prosimy o kontakt pw lub izolda.szymiec@gmail.com, a po potwierdzeniu dostępności miejsc o wpłatę zalicznki w wysokości 250 PLN (konto: 90249010570000990072125175, Alior Bank). W tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska uczestnika, a także daty i miejsca szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia zaliczka będzie zwrócona. Pozostała część płatna przelewem na 7 dni przed szkoleniem, lub w gotówce na miejscu.

Categories :

Translate »