fbpx

Tramwaje konne

W miniony weekend nasi przedstawiciele pojechali na warszawską starówkę, by zweryfikować informacje o znęcaniu się nad końmi pracującymi na zlecenie warszawskich tramwajów.
W zaprzęgu pracowała para doświadczonych koni fryzyjskich: 7-letni wałach i 12-letnia klacz
– konie były zadbane, bez ran czy otarć
– kopyta podkute na podkowy typu warszawskiego (gumowe podkładki pod piętkami, zapewniające lepszą amortyzację i przyczepność na bruku)
– ilość oddechów kilka minut po zakończeniu drugiego popołudniowego kursu: Gerben 42 oddechów na minutę, Saske 36 oddechów (spoczynkowa ilość oddechów: 12-16, podczas intensywnego wysiłku: 120-160)
– woźnica (właściciel i hodowca koni) z 30-letnim doświadczeniem
– konie są jego własnością od źrebięcia
– liczba przewożonych osób: kurs godz.17.00 – 10 osób (w tym dzieci) plus woźnica i dwie drobne dziewczyny do obsługi pasażerów i koni; kurs 17.40 – 12 osób (w tym dzieci) plus woźnica i dziewczyny
– konie pracują w dobrze dopasowanym sprzęcie. Nachrapniki i skośnik dopięte prawidłowo. Wodze dopięte do wędzideł w sposób nie powodujący efektu dźwigni.
– po każdym zakończonym kursie konie mają minimum 10 minut przerwy, po 3 kursach porannych mają godzinną przerwę
– konie pracują max 3 godziny w stępie (prędkość 3-6 km/h)
– temperatura tego dnia nie przekraczała 20 stopni
Kontrola nie wykazała żadnych uchybień względem prawa, stan koni nie budzi zastrzeżeń – tym samym brak jest podstaw do interwencji. Sytuację będziemy monitorować na bieżąco.

Tramwaje konne
Categories :

Translate »