fbpx

Trybułowo

i10Od 2004 roku prowadzimy interwencje w stajni Trybułowo. W dniu dzisiejszym w asyście patrolu Straży Miejskiej oraz Policji weszliśmy ponownie na teren stajni w Trybułowie, a wraz z nami media. Naszym oczom ukazał się makabryczny widok. Jeszcze częściowo przymarźnięte do ziemi, rozkładające się, przysypane kilkoma garściami ziemi leżały zwłoki dwóch zwierząt. Ciało konia miało odrąbaną szyje z głową oraz przednie nogi. Drugim padłym zwierzęciem był dzik. Smród gnijącej padliny, widok zmasakrowanego, końskiego ciała, panujący dokoła bałagan i martwy dzik – oto dzisiejszy obraz tej stajni. Obok leżała zakrwawiona siekiera.

Pani Krystyna, właścicielka stajni, poinformowała, że już martwą klacz ze źrebakiem uduszonym w worku płodowym, który tylko do połowy był na zewnątrz znalazła w stajni rano, gdy przyszła karmić konie. źrebaka wyciągnęła już sama i spaliła, klacz została zaciągnięta tam gdzie ją znaleźliśmy i przykryta, ponieważ nie miała pieniędzy na utylizację. Pani Krystyna poinformowała również, że rozcięła brzuch klaczy, żeby poznać przyczynę śmierci. Na pytanie czy ma uprawnienia do przeprowadzania sekcji, usłyszeliśmy, że nie ma, ale zawsze tak robi, wszak studiowała medycynę, a koń się od człowieka nie różni. Koń został przez właścicielkę wypatroszony.

Koń przeleżał tak dwa miesiące…. Na chwilę obecną ze względu na daleko posunięty rozkład, nikt nie jest w stanie stwierdzić jaka była przyczyna śmierci Newady. Osoba, która nas poinformowała o zdarzeniu, sugeruje, że właścicielka ze względu na trudny poród, usiłowała przeprowadzić cesarskie cięcie.

Konie karmione są czerstwym chlebem, w boksach zbity gnój, padok powiązany sizalem i taśmą od pastucha, wszędzie wystające gwoździe, połamane deski i sterty śmieci. Pokarm jaki znaleźliśmy w stajni, to chleb, łuski słonecznika i kiełkujące nasiona w wiadrze u jednego z kucy (na pewno nie nasiona owsa). Jeden ze starszych kucy ma zaawansowane zmiany skórne.

Na miejsce patrol policji wezwał ekipę dochodzeniowo-śledczą. Przybyli z nami dziennikarze z prasy, radia i telewizji zgromadzili obszerny materiał. Sprawa zostaje skierowana przez nas na drogę postępowania sądowego.

Categories :

Languages »