fbpx

Wolontariat pracowniczy

Integracja zespołu wśród koni.

Wolontariat pracowniczy to działania polegające na podejmowaniu i wspieraniu przez firmę działalności pracowników na rzecz organizacji pozarządowych i określonych przepisami prawa instytucji. Pracownicy-wolontariusze świadczą różnego rodzaju prace na rzecz potrzebujących, wykorzystując swoje umiejętności i zdolności, natomiast firma umożliwia im podejmowanie takich inicjatyw oraz wspiera ich działania finansowo lub organizacyjnie (źródło-klik)

Wolontariat pracowniczy niesie korzyści zarówno dla firm, jak i organizacji pozarządowych. W Schronisku Pegasus w Musułach organizujemy spotkania integracyjne, które przynoszą zaangażowanym firmom wymierne korzyści:

  1. integracja pracowników, budowanie zespołu
  2. zwiększenie zadowolenia z pracy
  3. wizerunek firmy jako miejsca nie tylko dającego możliwości zarobkowania, ale również realizowania innych celów życiowych
  4. wzmocnienie więzi emocjonalnych pracowników z firmą
  5. poprawa komunikacji między działami i pracownikami
  6. budowanie wizerunku firmy odpowiedzialnej i zaangażowanej społecznie w jej otoczeniu (realizacja założeń CSR firmy)

Ośrodek w Musułach znajduje się zaledwie 30 km od Warszawy. Dojazd możliwy jest zarówno autostradą, jak i drogą szybkiego ruchu. Mimo położenia na sielskiej wsi droga dojazdowa do Musuł jest bardzo dobrej jakości. Azyl zajmuje ponad 30 ha terenu: łąki, las, obszerne podwórze z miejscem na ognisko, strefą relaksu. Wszystko w otoczeniu ponad 60 szczęśliwych koni oraz kóz, lam, owiec, które żyją w warunkach zbliżonych do naturalnych.

Program wolontariatu dostosowywany jak każdorazowo do potrzeb firmy! Istnieje możliwość uczestnictwa w wolontariacie całych rodzin, nawet najmłodsze dzieci znajdą u nas swoją przestrzeń.

Pytania dotyczące wolontariatu pracowniczego prosimy kierować:

mail: azyl@pegasus.org.pl

Agata Geilke , 791 563 010

Categories :

Languages »