fbpx

Zulus

indeksZulus trafił do nas dzięki wrażliwym ludziom, którzy uratowali go przed śmiercią. Był wspaniałym koniem. Każdy kto choć przez chwilę mógł z nim obcować, zachwycał się jego spokojnym charakterem, ufnością i oddaniem. My wszyscy pokochaliśmy go bardzo.

Niestety nie dane nam było cieszyć się z jego obecności długo. Po kilku miesiącach Zulus okulał. Badania, leczenie, różne diagnozy. Nikt nie wiedział jaka jest przyczyna jego pogarszającego się stanu zdrowia. Pomimo apetytu Zulus chudł w oczach, przestał stawać na jednej nodze. Został przewieziony do kliniki dr Golonki, gdzie wykonano mu wszystkie możliwe badania i zdjęcia. Walka była długa, ale Zulus czuł się coraz gorzej.

Przewieźliśmy go do naszej stajni, ale tu pomimo codziennej pielęgnacji, masaży, kontynuacji leczenia, stan się nie poprawił. Bez środków przeciwbólowych Zulus nie funkcjonował. Przestał jeść, wstawać. Każdy ruch sprawiał mu ogromny ból. Aż w końcu postawiono diagnozę- nowotwór. Wiedzieliśmy, że nie mamy szans mu pomóc. Zulus gasł w oczach. Skracając jego cierpienia, został uśpiony w dniu 17.08.2006 roku.

Categories :

Translate »