fbpx

Astra: kolejny etap leczenia

DSC_0080 - Kopia

Pamiętacie naszą interwencyjną kuckę Astrę?
Trafiła pod opiekę Pegasusa w listopadzie 2015r.
We współpracy z OTOZ Animals Warszawa odebraliśmy ją od właścicielki, która dopuściła się wobec Astry wieloletniego zaniedbania. Nogi klaczy były w tragicznym stanie, przerośnięte, przegniłe kopyta i ogromne przykurcze. Z trudem stawiała, każdy krok. Od kilku miesięcy przebywa w klinice dla koni w Gliwicach.
Przeszła tenotomie zginacza. Kilkakrotnie musiała mieć nogi w gipsie aby poprawić ich ułożenie. Jest niesamowicie dzielna, znosi wszystkie zabiegi z ogromnym spokojem. Na szczęście leczenie daje wspaniałe rezultaty, stawia już niemalże prawidłowo lewą nogę! Porusza się sprawnie. Zmaga się jeszcze z krążeniem w koronkach ale lekarze są pełni optymizmu.

Przed Astrą jeszcze kilka tygodni w klinice i długa rehabilitacja. Wiele osób zapyta czy warto podejmować ryzykowne leczenie i wydać tak ogromne środki na chore zwierzę.

Astra od początku miała niesamowitą wolę życia i dobre samopoczucie. To młody koń, za jej tragedią stoi ludzkie okrucieństwo. Musieliśmy zrobić wszystko by ocalić jej życie.
Od tego są Fundację. Od przywracanie nadziei, nawet, gdy już wszystko wydaje się stracone.

Prosimy pomóżcie opłacić ratowanie życia Astry!
Fundacja Pegasus
ul. Rosoła 36 lok.2
02-796 Warszawa
Konto statutowe MULTIBANK: 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

Więcej informacji o zwierzęciu: Astra (klik)

Categories :

Languages »