fbpx
O Schronisku

POZNAJ SCHRONISKO PEGASUS

Pegasus, schronisko dla zwierząt gospodarskich, które działa od ponad 20 lat. W pierwszych latach działalność skupiała się na ratowaniu koni. Rozwój ochrony zwierząt w Polsce, energia młodych aktywistów, szerszy dostęp do wiedzy, szczególnie nt. losu zwierząt hodowlanych – to czynniki, które sprawiły, iż w azylu swój dom odnalazło w wiele gatunków zwierząt. Łączy je jedno – każdego życie zostało ocalone!

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat! – to pozornie proste hasło przyświeca nam od pierwszego dnia działalności schroniska.

Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły konie, osły, kozy, owce, lamy, koty i psy. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore.

DANE

SCHRONISKO PEGASUS

oddział Fundacji Instytut Empatii

KONTO

MBANK: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182

INTERNATIONAL PAYMENTS

Empathy Institute Foundation with Animals Santctuary Pegasus

Poprzeczna street 31 Żyrardów Poland Zip code: 96-300

IBAN: PL09 1140 2004 0000 3502 7983 1182 BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

MBANK SA address: Senatorska street 18 Warsaw Poland Zip code: 00-950

MAIL

azyl@pegasus.org.pl

TELEFON

Agata Geilke - +48 791 563 010 ; Olga Banach - +48 508 936 375

WESPRZYJ

W Schronisku Pegasus, w Musułach (30 km od Warszawy), schronienie znajdują zwierzęta wszelkich gatunków – konie, osiołki, kozy, owce, lamy, krowy, ptactwo, psy, koty a nawet szopy. Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty.

Mieszkańcy azylu wymagają szczególnej troski, gdyż doświadczyły znęcania, cierpień. Dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii udaje się sprawić, że większość zwierząt ponownie zaczyna ufać ludziom.

Prowadzimy politykę odpowiedzialnego ratowania zwierząt. Staramy się by zwierzętom pod opieką schroniska niczego nie brakowało. Uważamy, że jesteśmy odpowiedzialni za ich los do końca ich dni. Niektóre zwierzaki trafiają do adopcji, większość psów i kotów znajduje domy. Jednak zwierzęta gospodarskie, mają niewielkie szanse na rodzinę. W schronisku nie ma koni na których da się jeździć, a niemalże tylko takich szukają ewentualni adoptujący. Nie zgadzamy się na rozmnażanie zwierząt i wykorzystywanie ich do pracy zarobkowej – nie po to zostały uratowane, by ich potomstwo było zagrożone rzeźnią a ciała pracą ponad siły.

Sposób prowadzania działalności sprawia, że w Schronisku Pegasus mieszkają głównie zwierzęta bardzo schorowane i wiekowe. Koszt opieki weterynaryjnej nad takim stadem jest bardzo wysoki. Do tego dochodzi specjalne żywienie np.  trawokulki dla seniorów bez zębów sprawiają, że konie mogą dłużej żyć szczęśliwie ale 1000 krotnie zwiększają się koszty wyżywienia.

Bez osób wspierających schronisko, nawet najcięższą pracą i dobrymi chęciami, nie bylibyśmy w stanie pomóc takiej ilości zwierząt! To dzięki darczyńcom jesteśmy w stanie zapewniać poszkodowanym zwierzętom opiekę wysokiej jakości.

Ten komunikat jest widoczny tylko dla administratorów.
Wystąpił problem z wyświetlaniem wpisów z Facebooka. Zapasowa pamięć podręczna w użyciu.
Kliknij, aby wyświetlić błąd
Błąd: Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons. Rodzaj: OAuthException

SPRAWOZDANIA

Fundacja Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus

ZOBACZ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ SPRAWOZDANIE

Fundacja Pegasus

DOTACJA

Fundacja Instytut Empatii

Fundacja Pegasus - brak dotacji

Languages »