fbpx
O Schronisku

POZNAJ SCHRONISKO PEGASUS

Pegasus, schronisko dla zwierząt gospodarskich, które działa od ponad 20 lat. W pierwszych latach działalność skupiała się na ratowaniu koni. Rozwój ochrony zwierząt w Polsce, energia młodych aktywistów, szerszy dostęp do wiedzy, szczególnie nt. losu zwierząt hodowlanych – to czynniki, które sprawiły, iż w azylu swój dom odnalazło w wiele gatunków zwierząt. Łączy je jedno – każdego życie zostało ocalone!

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat! – to pozornie proste hasło przyświeca nam od pierwszego dnia działalności schroniska.

Pod skrzydłami azylu schronienie znalazły konie, osły, kozy, owce, lamy, koty i psy. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore.

DANE

SCHRONISKO PEGASUS

oddział Fundacji Instytut Empatii

KONTO

MBANK: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182

INTERNATIONAL PAYMENTS

Empathy Institute Foundation with Animals Santctuary Pegasus

Poprzeczna street 31 Żyrardów Poland Zip code: 96-300

IBAN: PL09 1140 2004 0000 3502 7983 1182 BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

MBANK SA address: Senatorska street 18 Warsaw Poland Zip code: 00-950

MAIL

azyl@pegasus.org.pl

TELEFON

Agata Geilke - +48 791 563 010 ; Olga Banach - +48 508 936 375

WESPRZYJ

W Schronisku Pegasus, w Musułach (30 km od Warszawy), schronienie znajdują zwierzęta wszelkich gatunków – konie, osiołki, kozy, owce, lamy, krowy, ptactwo, psy, koty a nawet szopy. Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty.

Mieszkańcy azylu wymagają szczególnej troski, gdyż doświadczyły znęcania, cierpień. Dzięki współpracy ze specjalistami z zakresu weterynarii, fizjoterapii, zoopsychologii udaje się sprawić, że większość zwierząt ponownie zaczyna ufać ludziom.

Prowadzimy politykę odpowiedzialnego ratowania zwierząt. Staramy się by zwierzętom pod opieką schroniska niczego nie brakowało. Uważamy, że jesteśmy odpowiedzialni za ich los do końca ich dni. Niektóre zwierzaki trafiają do adopcji, większość psów i kotów znajduje domy. Jednak zwierzęta gospodarskie, mają niewielkie szanse na rodzinę. W schronisku nie ma koni na których da się jeździć, a niemalże tylko takich szukają ewentualni adoptujący. Nie zgadzamy się na rozmnażanie zwierząt i wykorzystywanie ich do pracy zarobkowej – nie po to zostały uratowane, by ich potomstwo było zagrożone rzeźnią a ciała pracą ponad siły.

Sposób prowadzania działalności sprawia, że w Schronisku Pegasus mieszkają głównie zwierzęta bardzo schorowane i wiekowe. Koszt opieki weterynaryjnej nad takim stadem jest bardzo wysoki. Do tego dochodzi specjalne żywienie np.  trawokulki dla seniorów bez zębów sprawiają, że konie mogą dłużej żyć szczęśliwie ale 1000 krotnie zwiększają się koszty wyżywienia.

Bez osób wspierających schronisko, nawet najcięższą pracą i dobrymi chęciami, nie bylibyśmy w stanie pomóc takiej ilości zwierząt! To dzięki darczyńcom jesteśmy w stanie zapewniać poszkodowanym zwierzętom opiekę wysokiej jakości.

Cover for Schronisko Pegasus
29,306
Schronisko Pegasus

Schronisko Pegasus

Organizacja non-profit, działa na rzecz koni i dzieci zagrożonych wykluczeniem.
1% podatku: 00001

4 days ago

Schronisko Pegasus
🐾 Dziś obchodzimy Dzień Bez Futra🌍 Pamiętajcie: Futro noszą piękne zwierzęta i tylko obrzydliwi ludzie!W Schronisku Pegasus mieszkają zwierzęta, które stały się ofiarami przemysłu futrzarskiego. Szopy, które znalazły się w Polsce m.in. przez futrzarzy. Jenoty, Yoko - bezpośrednio uratowana jako szczenię z fermy futrzarskiej, oraz Eddie - uciekinier z takowej. Ostatnio dołączyły do nas dwa lisy srebrne, JiJi i Kiki, które właśnie przeżywają swoją pierwszą zimę. Gdyby nie trafiły do Pegasusa, nie mając nawet roku, zostałyby obdarte ze skóry. Właśnie teraz byłby ich ubój! Wyślij futro do przeszłości! Nie kupuj, nie noś i sprawdzaj z czego są urocze pompony!#dzienbezfutra #dzieńbezfutra ... See MoreSee Less
View on Facebook

SPRAWOZDANIA

Fundacja Instytut Empatii, oddział Schronisko Pegasus

ZOBACZ SPRAWOZDANIE

ZOBACZ SPRAWOZDANIE

Fundacja Pegasus

DOTACJA

Fundacja Instytut Empatii

Fundacja Pegasus - brak dotacji

Languages »