O Schronisku

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat!

Pegasus od 2002 r. ratuje konie przed katorżniczą pracą, zaniedbaniem i śmiercią. Pod skrzydłami organizacji schronienie znalazły także osły, koty i psy. Przez dwa fundacyjne ośrodki przeszło ponad trzysta zwierząt! Jedne zadomowiły się na wiele lat, inne były tylko przez chwilę. Wszystkie uratowane od koszmaru wielogodzinnego transportu do rzeźni, ocalone przed bezdomnością, każde wyniszczone i chore. Niekiedy walka toczy się tylko o kilka ostatnich chwil. Jednak są to dni w cieple, bez bólu i strachu. Dlatego zawsze warto pomagać!

Ośrodki

Uratowane konie przyjeżdżają do naszych stajni gdzie, otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia i uczą się ufać człowiekowi.
W dzierżawionym w Musułach (30 km od Warszawy) – schronienie znalazły konie, kuce, osiołki oraz kilka psów. Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty.

A ponieważ ośrodek nie był w stanie pomieścić wszystkich zwierzęcych przyjaciół w potrzebie, korzystamy też z prywatnych pensjonatów dla koni i psów.

Interwencje

Reagujemy gdy człowiek znęca się nad zwierzęciem: współpracujemy z Inspekcją Weterynaryjną, policją i samorządami, występujemy w sądach w roli oskarżyciela posiłkowego. Zwierzęta trafiają pod naszą opiekę z interwencji, targów (takich jak Skaryszew/Bodzentyn), skupów koni rzeźnych. Przemoc, znęcanie się lub zaniedbania pozostawiły u większości naszych podopiecznych trwały ślad. Spokojna przyszłość jest najlepszą rekompensatą ich wcześniejszych, przykrych doświadczeń z człowiekiem.

Edukacja

Schronisko Pegasus, oprócz bezpośredniego ratowania życia zwierząt, prowadzi edukację społeczną. Poprzez nasze działania uświadamiamy znaczenie wzajemnych relacji między ludźmi, zwierzętami i środowiskiem. Organizujemy wolontariat dziecięcy i młodzieżowy, lekcje dla szkół i stowarzyszeń. Szczególny nacisk kładziemy za zajęcia z dziećmi z rodzin zagrożonych wykluczeniem. W ramach cyklicznych spotkań nasze ośrodki odwiedza młodzież z domów dziecka, świetlic i ośrodków wychowawczych.

Dodatkowe informacje

Strona główna

www.pegasus.org.pl

Dane adresowe

Fundacja Instytut Empatii

Poprzeczna 31, 96-300 Żyrardów

oddział Schronisko Pegasus

Folwarczna 3/5, 96-321 Musuły

KRS do 1% podatku: 0000119251

e-mail: pegasus@pegasus.org.pl
e-mail: azyl@pegasus.org.pl

Numery kont

Konto statutowe mBank: 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182

dla wpłat z zagranicy:

Numer rachunku IBAN: PL09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
Numer BIC: BREXPLPWMUL

sprawozdania

Fundacja Pegasus jest organizacją pożytku publicznego, przejrzystość jest podstawą naszych działań.

W każdej chwili możesz odwiedzić ośrodki (klik), w których przebywają podopieczni Pegasusa, skontaktować się z nami, a także przyjrzeć się sytuacji finansowej organizacji.

Corocznie publikujemy sprawozdania finansowe na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Każdy obywatel ma dostęp do naszych rozliczeń finansowych, wystarczy wejść na stronę http://sprawozdaniaopp.mpips.gov.pl/ i wpisać nazwę organizacji (przykład na górze strony).

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »