fbpx
Wolontariat

Przyłącz się! Schronisko Pegasus, 35 km od Warszawy

Szukasz celu w życiu? Brakuje Ci sielskiego klimatu wsi i towarzystwa roześmianych ludzi? Po prostu chcesz zrobić COŚ? Masz w sobie energię do działania i chcesz ją dobrze spożytkować?

Wybierz wolontariat w Schronisku Pegasus!

 

Przez większość czasu potrzebujemy wolontariuszy do pomocy przy pracy fizycznej, niezbędnej do utrzymania naszego schroniska. Nie brakuje jednak możliwości wsparcia naszych działań bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, w miejscu Twojego zamieszkania.

Myślałeś kiedyś, że ktoś powinien zmienić świat? A może tym kimś jesteś Ty?

POSZUKUJEMY

  • Osób kochających zwierzęta, które się ich nie boją!
  • Specjalistów tj. spec. social media, animator, tech. wet., zoopsycholog.
  • Wolontariuszy z siłą fizyczną, budowlańców.
  • Pracowników firm, którzy chcą rozpocząć wolontariat pracowniczy / działania CSR (OFERTA DLA FIRM klik)
  • Praktykantów z technikum / studentów

Ratując jedno zwierzę nie zmienimy świata, ale dla tego zwierzęcia zmieni się cały świat!

To pozornie proste hasło przyświeca nam od pierwszego dnia działalności! Dołącz do nas!

WOLONTARIAT STACJONARNY

Uratowane zwierzęta przyjeżdżają do Schroniska Pegasus w Musułach (35 km od Warszawy w stronę Łodzi). Otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia – uczą się ufać człowiekowi. Prowadzimy azyl dla zwierząt i rozwinięty program domów tymczasowych.

Dowiedz się więcej o schronisku! (klik)

Niezależnie od pogody: czy jest gorący, letni dzień czy mroźna i nieprzyjazna zima – zwierzęta muszą być nakarmione, napojone, boksy i pastwiska posprzątane a leki podane. Pod opieką Pegasusa przebywa ponad setka zwierząt. Zawsze brakuje rąk do pracy, dlatego tak ważna jest pomoc wolontariuszy! Możesz pomóc w codzienny obrządku stajni, czyścić konie, sprzątać pastwiska, wychodzić na spacery, socjalizować zwierzęta, poświęcać zwierzętom czas.

Jeżeli nie masz doświadczenia w zajmowaniu się zwierzętami, pomożemy Ci! W każdy weekend przyjeżdżają do azylu starsi wolontariusze, którzy wprowadzają nowo przybyłych.

WOLONTARIAT NIESTACJONARNY

Schronisko Pegasus poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą prowadzić nasze kampanie i będą nas wspierali w trakcie eventów. Możesz zorganizować wolontariat pracowniczy dla swoich współpracowników (OFERTA DLA FIRM klik), wycieczkę szkolną do naszego ośrodka, zorganizować zbiórkę finansową i rzeczową.

Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły wspierające zwierzęta.

Możesz działać na naszą rzecz np. w trakcie praktyk szkolnych i studenckich.

 

DOM TYMCZASOWY

Dom tymczasowy pomaga ratować zwierzęta! Zajmujesz się wybranym zwierzakiem w swoim domu dopóki wspólnie nie znajdziemy dla niego rodziny adopcyjnej. Pomagasz mu poznać świat, dojść do pełni zdrowia. W tym czasie schronisko pokrywa koszty utrzymania zwierzęcia tj. karmę, leczenie. Dla wielu zwierząt DT to jedyna szansa na adopcję, dzięki poznaniu domu i miasta ich szansa ogromnie rośnie.

Languages »