Wolontariat

Wolontariat w Schronisku Pegasus

Wolontariat w Schronisku Pegasus to dla nas bardzo ważna sprawa. Dowiedz się jak możesz pomagać koniom i innym zwierzętom.

Kochasz konie? Uwielbiasz zwierzęta? Szukasz celu w życiu?
Brakuje Ci sielskiego klimatu wsi i towarzystwa roześmianych ludzi?
Po prostu chcesz zrobić COŚ?
Masz w sobie energię do działania i chcesz ją dobrze spożytkować? Wybierz wolontariat w Schronisku Pegasus!

Przez większość czasu potrzebujemy wolontariuszy do pomocy przy pracy fizycznej, niezbędnej do utrzymania naszego schroniska. Nie brakuje jednak możliwości wsparcia naszych działań bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, w miejscu Twojego zamieszkania.

Wolontariat w schronisku

Uratowane konie przyjeżdżają do naszych stajni gdzie otoczone troskliwą i fachową opieką dochodzą do zdrowia i uczą się ufać człowiekowi.

W Musułach (30 km od Warszawy, gmina Żabia Wola) – schronienie znalazły konie, kuce, osiołki, kozy, lamy oraz kilka psów i kotów. Zwierzęta mają do dyspozycji 30ha pastwisk, stajnie i wiaty.

Niezależnie od pogody: czy jest gorący, letni dzień, czy mroźna i nieprzyjazna zima, konie muszą być nakarmione, napojone, boksy i pastwiska posprzątane, a leki podane. Pod opieką Pegasusa przebywa prawie setka zwierząt, zawsze brakuje rąk do pracy, dlatego tak ważna jest pomoc wolontariuszy! Możesz pomóc w codziennym sprzątaniu stajni, czyścić konie, sprzątać pastwiska, zajmować się zwierzętami starszymi i schorowanymi, które wymagają dodatkowej opieki.

Wolontariat niestacjonarny

Pegasus poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą prowadzić nasze kampanie i będą nas wspierali w trakcie eventów. Możesz tworzyć teksty na naszego bloga, kontaktować się w naszym imieniu z firmami, nagrywać filmy i tworzyć grafiki na media społecznościowe. Jesteśmy też zawsze bardzo wdzięczni za organizowanie zbiórek finansowych i rzeczowych.  Wszystkie inne dobre pomysły wspierające zwierzęta też chętnie weźmiemy pod uwagę.

Możesz działać na naszą rzecz np. w trakcie praktyk szkolnych i studenckich.

Poszukujemy osób posiadających specjalistyczne umiejętności:

• Grafików.

• Fundraiserów

• Koordynatorów social media

• Animatorów

• Pedagogów

• Techników weterynarii

• Zoopsychologów

Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli chcesz zostać naszym wolontariuszem zapoznaj się z obowiązującymi u nas zasadami i prześlij nam Kwestionariusz Osobowy  na adres: pegasus@pegasus.org.pl

Pobierz Kwestionariusz Osobowy

Ograniczenie wieku

Z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo podczas codziennych zadań, dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą się zgłaszać do zadań związanych z pomocą w stajni. Dzieci i młodzież w wieku 13-15 muszą być w towarzystwie osoby dorosłej. Niepełnoletnia młodzież powyżej 15 roku życia możesz pracować pod opieką pełnoletnich wolontariuszy.

Umowa

Z wolontariuszem zawierana jest umowa cywilno-prawna, zwana  Porozumieniem. W Porozumieniu będzie określony zakres, sposób, miejsce i czas wykonywania świadczeń wolontarystycznych. Umowa sprawia, że w trakcie wykonywania pracy jesteś ubezpieczony.

Kontakt

Koordynator wolontariatu:
Renata Madej
tel. 600 966 180
e-mail: pegasus@pegasus.org.pl

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »