Druid

Druid odebrany interwencyjnie

Druid został wykupiony w maju 2019 od handlarza koni rzeźnych. Był w tragicznym stanie: skrajnie niedożywiony, z sączącymi się ranami na skórze, koszmarnie przerośniętymi kopytami, wybitym okiem, zaawansowanym kozińcem. Nogi miał tak zdeformowane, że z trudem łapał równowagę. Druid wcześniej pracował przy leśnej zrywce drewna, wykonywał pracę zbyt ciężką nawet dla maszyn.

Dzięki ogromnemu finansowemu wsparciu ludzi dobrej woli, Druid mógł zostać wykupiony i przetransportowany do musulskiego azylu, a następnie poddany leczeniu. Długie tygodnie zajęło leczenie ran na jego skórze, odżywianie organizmu odpowiednimi paszami, korekcyjne struganie kopyt, z których dosłownie lała się ropa. Dzięki zbiórce udało się zakupić specjalistyczny sprzęt, który pozwala na wykorzystanie laseroterapii do przyspieszenia gojenia się ran oraz ultradźwięków do terapii przykurczy kończyn. Druid ma zdiagnozowane RAO (końską astmę), przepuklinę torebki stawowej, koziniec, niedrożność kanalików łzowych i niewydolność wątroby. Do końca swoich dni będzie koniem specjalnej troski.

Dziś wiedzie spokojne życie „konia podwórkowego”: sam decyduje czy kosi trawę, zajada się moczonym sianem czy też ucina drzemkę w zawsze otwartym dla niego boksie. Z dumą i godnością znosi wszystkie niezbędne zabiegi. Jest ulubieńcem pracowników, wolontariuszy i gości.

Druid potrzebuje stałej suplementacji, regularnych wizyt ortopedy oraz fizjoterapeuty, którzy kontrolują stan jego nóg oraz drogiej wyściółki boksu (z uwagi na RAO musi to być pellet).

 

Druid w trakcie terapii

Druid w trakcie terapii

Poszukujemy osób kochających konie, które będą wspierały utrzymanie Druida i zostaną jego wirtualnymi opiekunami!

***Nie musisz pokrywać całej kwoty, jaka jest potrzebna na miesięczne utrzymanie konia. Stała, niewielka wpłata miesięczna przekazywana na wybranego podopiecznego, będzie dla nas ogromnym wsparciem.

Jeśli chcesz wspierać wybranego konia stałą, comiesięczną wpłatą skontaktuj się z nami:

Dane:*
E-mail:*
Telefon:
-
Temat:*
Treść wiadomości:

* pola wymagane

Dziękujemy za Twoje wsparcie!
Możesz również wpłacić dowolną kwotę bezpośrednio na konto - 09 1140 2004 0000 3502 7983 1182
PLN
Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »