„NIE!” dla transportowania polskich koni do JAPOŃSKICH RZEŹNI!

Opublikowano: aktualności
Tags:

DSCF6570-1024x768Wyślij list do władz, podpisz petycję!
Nie pozwólmy na masową masakrę naszych zwierząt!

W dobie europejskiego dążenia do likwidacji transportów długodystansowych przedstawiciele polskiego rządu zabiegają o szybką finalizację procedur umożliwiających wywóz polskich koni i kurcząt jednodniowych do Japonii! Podróż po śmierć trwałby nawet 30 dni! Główny lekarz weterynarii w wydanym komunikacie potwierdza negocjacje ze stroną Japońską.

Prosimy, pomóżcie walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt.
Nie pozwólmy na kolejną, perfidną zbrodnię wobec koni.

Poniżej przedstawiamy przykładowe pismo adresowane do ludzi, którzy są odpowiedzialni za ten pomysł.

***Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
kancelaria@minrol.gov.pl
tel. 22 623 10 00

***Konsul RP w Tokio Dominika Giordano dominika.jakimowicz@msz.gov.pl
tel. + 81-3-5794-7054, +813 57947020

***Główny Inspektorat Weterynarii
wet@wetgiw.gov.pl
tel. 22 623 17 17, tel. 22 623 20 89

Przykładowe pismo:

Szanowny Panie X
Apelujemy do Pana, jako do osoby odpowiedzialnej za los polskich koni o natychmiastowe zaprzestanie negocjacji ze stroną japońską w sprawie eksportu żywych koni do ww. kraju. Doniesienia prasowe informują o rozpoczęciu przez urzędników państwowych negocjacji w sprawie eksportu żywych koni do Japonii, w linii prostej oddalonej od Polski o 8 471 km. Jest to wyjątkowo bulwersująca sytuacja, biorąc pod uwagę społeczne nastawienie do ochrony zwierząt i obowiązujące prawo.
Ustawa o Ochronie Zwierząt na samym wstępie stwierdza, że ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ, a człowiek jest mu winien ochronę, poszanowanie i opiekę. Koń jest dla naszego narodu zwierzęciem symbolicznym – przyjacielem, dzielnym pracownikiem, towarzyszem. Zwierzę to jest nierozlewanie związane z polską historią i narodową tradycją. Tymczasem urzędnicy bez odpowiednich konsultacji społecznych, zapoznania się z opinią organizacji zajmujących się ochroną zwierząt, po cichu i bez rozgłosu, ze strachem przed opinią publiczną próbują skazać zwierzęta na ogromne cierpienie.
Jak urzędnicy wyobrażają sobie humanitarny transport żywych, czujących strach i ból istot do kraju, znajdującego się na innym kontynencie i oddzielonego od Polski oceanami? Gdy Europa dąży do ograniczenia transportu żywych zwierząt do 8 godzin, Polska ma zamiar wysyłać konie w drogę trwającą wiele dni? Aspekt finansowy nie może odbierać nam człowieczeństwa. Nie możemy zapominać o empatii, współodczuwaniu.
Dążenie do zawarcia umów, umożliwiających cierpienie koni jest bulwersujące, okrutne i nie przystoi ludziom, którzy mają stać na straży polskiego prawa.
Żądam natychmiastowego zaprzestania negocjacji ze stroną japońską w sprawie transportu żywych koni. Tego typu działania są hańbiące i niehumanitarne. Dołożymy wszelkich starań, by zablokować możliwość transportu żywych zwierząt do tak odległego państwa. Tylko wycofanie pomysłu może rozwiązać tę sytuację.

Podpis …………………………………..

Pomóż podpisując petycję! (klik)

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options
Translate »