fbpx

Podsumowanie ostatnich miesięcy

W Nowy Rok w Pegasusie wkroczyliśmy niezwykle pracowicie. Konie z grudniowej interwencji pochłaniają mnóstwo pracy i środków finansowych. Przynoszą, jednak także ogrom radości. Dwa ogierki są już po kastracji i korekcji kopyt dzięki czemu radośnie brykają ze stadem. Kasztanek i Kary są jeszcze zbyt słabi by przejść zabiegi ale nabierają sił i ufności do ludzi. Klacze z zapaleniem płuc wyzdrowiały. Wszystkie są bardzo nieufne, w ich zachowaniu widać ciągłe niedowierzanie. Nie mogą uwierzyć, że mogą chodzić, mają pod dostatkiem jedzenia a ludzie są mili. Gniada kobyłka, Lea prawdopodobnie jest w wysokiej ciąży. Na razie, ze względu na jej stan psychiczny nie udało się przeprowadzić niezbędnych badań, traktujemy ją jednak jako przyszła mamę – ma dużo spokoju, dostaje dodatkowe porcje jedzenia, mieszka w największym boksie. Oliwka i Julia, dwie kobyłki w najgorszym stanie są konsultowane weterynaryjnie i zoopsychologicznie. Klacze tak bardzo boją się ludzi, że wszystkie działania są utrudnione. Mamy nadzieję, że niedługo nastąpi przełom i będziemy mogli zacząć właściwą terapię.

Cudowny, interwencyjny Staś mimo opieki w klinice dla koni tracił siły. Robiliśmy wszystko by zaczął stać o własnych siłach. Niestety, pod koniec stycznia musieliśmy się pożegnać. Odszedł spokojnie, w ciepłym boksie, wśród ludzi, którzy robili wszystko by go ocalić.

Udało się ocalić życie Zuzi, mamy naszej Zorzy. Klacz zamieszkała w tym samym pensjonacie w którym radość życie odzyskała jej córka. Pierwsze spotkanie kobyłek było wyjątkowe i wycisnęło z nas łzy. Od razu się poznały, zaczęły wspólnie galopować, iskać się i głośno rżeć. Teraz tworzą łaciaty gang i rządzą całym stadem.

2017 to już 15 rok działalności Pegasusa. Wydaje się, że dopiero co zaczynaliśmy. Skromne początki, pierwsze uratowane życia. Dziś dzięki fundacji i jej darczyńcom żyje prawie 400 zwierząt, prowadzimy dwa duże ośrodki terapii koni i edukujemy młodzież. Mamy nadzieję, że następne lata będą coraz lepsze, a nasza praca zmieni świat kolejnych zwierzaków. Dziękujemy, że tworzycie z Pegasusem lepszą przyszłość!

Categories :

Languages »