fbpx

Pomoc dla Cecylii

Cecylia urodziła się na kilku hektarach łąk, jak wolny koń. Pierwsze miesiące jej życia były piękne. Stado, dostatek naturalnego pożywienia, troskliwa matka. Ludzie nie ingerowali w życie koni. Sytuacja idealna? Niestety, zaniedbane podwórze pełne śmieci i brak nadzoru przyczyniły się do tragedii.

Cecylia doznała poważnego urazu lewej nogi, która stała się bezwładna. Stado chroniło małą, „właściciele” nie. Brak lekarza weterynarii, leków, podstawowej opieki. Przez prawie dwa tygodnie nie udzielono klaczy żadnej pomocy!

Pojawiliśmy się w gospodarstwie natychmiast po zgłoszeniu. Przy złamaniu kończyny liczy się każda godzina. Brak leczenia spowodował już zaniki mięśni, prawdopodobnie miał wpływ na przesunięcie kości i uszkodzenie nerwu promieniowego. Właściciele uznali zaś, że koń wejdzie do stawu i się zagoi…

Liczne konsultacje, trudności w załadunku. Interwencja trwała aż 4 dni!
Dr Henklewski dał jednak nam i Cecylii nadzieję. Przy odpowiedniej terapii mała ma szansę odzyskać sprawność, ma szansę żyć!

Udało się przewieźć źrebkę do Musuł. W Pegasusie pod czujnym okiem weterynarzy i opiece naszej fizjoterapeutki – Kasi, mała zaczęła walczyć o życie. Już po trzech dniach terapii udało się przywrócić częściowo sprawność nerwu, zaczęła czuć nogę i poruszać nią!

Przed nami najtrudniejsze zadanie. Kości nie da się zoperować,
musi się zrosnąć „sama”. Cecylia potrzebuje elektrostymulacji, magnetoterapii. Udało się wypożyczyć część sprzętu, niestety najważniejsze dwa elementy musimy kupić. Koszt ogromny, nie mamy w tej chwili takich środków.

Po raz kolejny to od pieniędzy w głównej mierze zależy życie bezbronnego zwierzęcia. Robimy wszystko co w naszej mocy by malutka „Cycu” mogła żyć. Prosimy dołączcie się do walki o źrebkę!

Cecylia potrzebuje 10 500 złotych na rehabilitację złamania i uszkodzenia nerwu.
Prosimy pomóżcie ocalić źrębkę z interwencji.

Konto statutowe MBANK: 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

Konto zbiórkowe MBANK: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Fundacja Pegasus
tel. 600 966 180
ul. Rosoła 36/2
02-796 Warszawa

Categories :

Languages »