fbpx

Przyjaźń na zawsze? – uratowane

Kochani, dzięki waszemu wsparciu udało się ocalić Małgosię i Zosię. Pojechały do zaprzyjaźnionego pensjonatu (w fundacyjnych stajniach brakuje już miejsc). Małgosia jest słabsza od Zośki, jednak RTG nie wykazało stałych zmian. Wszystko wskazuje na to, że przy odpowiedniej opiece wróci do pełni sił. Jak tylko dostaniemy zdjęcia dziewczyn, od razu się z Wami podzielimy ich nowym życiem. Dziękujemy, że pomogliście Małgorzacie i Zofii  😉

_______________

Od zawsze jesteśmy razem. Wychowane na jednym pastwisku, gdzie brykałyśmy do woli. Później ludzie powiedzieli, że możemy zostać czyimiś przyjaciółmi. Będziemy dla kogoś ważne, tak jak dla siebie. Pojechałyśmy do nowego domu. Tam dowiedziałyśmy się, że ludzie lubią siadać na naszych grzbietach. Nasi nowi, mali przyjaciele byli ekstra! Przynosili nam prezenty. Ale z czasem zaczęłyśmy rzadziej wychodzić na łąkę, zabierano nas tylko na jazdy. Przyjaciele nie mieli już marchewek, głaskali też mniej. Za to trzeba było więcej skakać, dziwnie podnosić nogi i wykonywać sztuczki. Nie rozumiałyśmy, o co chodzi. Ale bardzo się starałyśmy, w końcu czego się nie robi dla przyjaciół? Małgosi nie wyszła jedna ze sztuczek. Bardzo się wystraszyła i biegnąc poraniła o płot. Od tego czasu nie wychodziła już ze stajni. A ja nie chciałam nigdzie iść bez niej! Nie podobało się to naszym małym „przyjaciołom” więc duzi zabierali mnie na siłę. Krzyczeli, że nie z takimi jak ja sobie radzili… a ja tylko bałam się o Małgosię.

Pewnego dnia przyjechał duży samochód, kazali nam wsiadać. Nie chciałyśmy, ale duży człowiek nie dał nam wyboru. Pojechałyśmy w straszne miejsce. Jest ciemno, brudno a ludzie są bardzo niemili.

Najważniejsze jednak, że jesteśmy razem. Myślę, że nasi przyjaciele nas znajdą i wrócą.

Przecież PRZYJAŹŃ jest na zawsze!

Małgosia i Zosia pracowały w szkółce. Były końmi dla najmłodszych jeźdźców. Wypadek sprawił, że szkółka już ich nie potrzebuje. „Przyjaciele” klaczy sprzedali je handlarzowi, który je utuczy i zawiezie do rzeźni. Jedna z dziewczynek, która przychodziła do stajni czyść konie poprosiła nas o pomoc i ocalenie ich życia.

Mamy dwa tygodnie na zebranie 7000 złotych aby wykupić życie PRZYJACIÓŁEK. Prosimy o pomoc!

Konto statutowe MBANK: 73 1140 2017 0000 4702 0490 3508

Konto zbiórkowe MBANK: 45 1140 2017 0000 4602 1304 2652

Fundacja Pegasus
tel. 600 966 180
ul. Rosoła 36/2
02-796 Warszawa

Translate »